Польща взяла на себе головування в Раді Європейського Союзу.
Для Європи це час випробувань та рішень
Польща 1 січня взяла на себе ротаційне головування в Раді Європейського Союзу від Угорщини, зосередивши свої зусилля на підвищенні безпеки Європи в усіх її аспектах.
Про це пише Укрінформ.
"Польське головування буде підтримувати дії зі зміцнення європейської безпеки у всіх її вимірах: зовнішньому, внутрішньому, інформаційному, економічному, енергетичному, продовольчому та у сфері охорони здоров'я", - йдеться в повідомленні.
Польща приймає головування в Раді ЄС у час, коли Європа бореться із наслідками російської збройної агресії проти України та усвідомлює необхідність зміцнити власну оборонну спроможність.
"Європа переживає етап викликів і рішень. Європейський Союз зобов'язаний забезпечити захист своїх громадян і піклуватися про найближчі країни-сусіди. Він повинен створити для європейців відчуття безпеки та можливості для розвитку", - зазначає Польське головування в ЄС.
Особлива увага приділяється необхідності єдності в Європі та бажанню співпрацювати з партнерами, які поділяють схожі цінності, зокрема з країнами, що претендують на вступ до Європейського Союзу.
Програма майбутньої діяльності Польського головування в ЄС зосереджена на кількох головних тематичних напрямках. Першим є оборона й безпека.
"Необхідні узгоджені та амбітні кроки у сфері європейської оборони, які доповнюватимуть зусилля в рамках НАТО. Польське головування ставить за мету зміцнення співпраці з НАТО та з країнами, що поділяють подібні цінності за межами ЄС, зокрема зі Сполученими Штатами, а також з Великою Британією, Південною Кореєю та іншими державами", - підкреслюється у заяві.
Укріплення оборони Європи повинно включати підвищення військових витрат, розвиток оборонного виробництва та ліквідацію недоліків у оборонних можливостях регіону.
Нагадуємо, що деякі держави Європейського Союзу, до яких українські біженці виїхали після початку війни, проявляють інтерес до того, щоб вони залишилися на їхній території та знайшли роботу.