Польща приступила до виконання обов'язків головуючої країни в Раді Європейського Союзу.


Цю інформацію опубліковано на веб-сайті Польського головування в Європейському Союзі, згідно з повідомленням агентства Укрінформ.

"Польща під час свого головування акцентуватиме на заходах, спрямованих на посилення європейської безпеки в усіх її аспектах: зовнішньому, внутрішньому, інформаційному, економічному, енергетичному, продовольчому та охороні здоров'я", - зазначено у повідомленні.

Польща вступає в посаду голови Ради ЄС в період, коли Європа стикається з наслідками військової агресії Росії проти України і усвідомлює важливість підвищення своєї оборонної здатності.

"Європа переживає період викликів та важливих рішень. Європейський Союз зобов'язаний забезпечити захист своїх громадян і дбати про своїх сусідів. Він повинен створити для європейців відчуття безпеки та можливості для розвитку", - підкреслює Польське головування в ЄС.

Окремий наголос робиться на потребі у єдності у Європі та волі до роботи з близькими за переконаннями партнерами, зокрема, з країнами-кандидатами на вступ до ЄС.

План дій Польщі під час її головування в ЄС акцентує увагу на кількох ключових напрямках. Найважливішим з них є питання оборони та безпеки.

"Необхідні злагоджені та амбітні кроки у сфері європейської оборони, які доповнюватимуть зусилля в рамках НАТО... Основним завданням Польського головування стане посилення співпраці з НАТО та з країнами-партнерами, які поділяють схожі цінності за межами ЄС, зокрема зі Сполученими Штатами, Великою Британією, Південною Кореєю та іншими", - зазначено у заяві.

Удосконалення європейської оборонної системи повинно включати в себе підвищення витрат на військові потреби, розвиток оборонної індустрії та усунення слабких місць у потенціалі оборони Європи.

У сфері захисту людей й кордонів наголошується на необхідності продовжувати зусилля для забезпечення оптимального рівня внутрішньої безпеки у Європі. "Разом ми будемо шукати нові підходи, щоб знайти всеосяжні рішення для викликів міграції та безпеки на зовнішніх кордонах ЄС, працювати для зменшення незаконної міграції та для підвищення ефективності політики повернення", - зазначає Польське головування.

Ці зусилля, зокрема, будуть орієнтовані на належну реакцію ЄС на гібридні загрози та на спроби використання міграції як засобу тиску на країни Європейського Союзу.

Ще одним пріоритетом є опір зовнішньому втручанню та боротьба з дезінформацією. "Польське головування буде прагнути посиленню співробітництва у боротьбі проти дезінформації та інформаційних маніпуляцій, для покращення здатності ЄС запобігати та зменшувати наслідки ворожих дій у кіберпросторі", - йдеться у заяві.

Забезпечення безпеки та свободи бізнесу також буде пріоритетним питанням. Зокрема, Польське головування має намір вжити заходів для вирішення викликів, пов'язаних зі швидкими технологічними змінами, енергетичним та кліматичним переходом, а також із геополітичною напругою. У цьому зв'язку наголошується на необхідності поглиблювати єдиний ринок, усувати бар'єри для транскордонної діяльності. Йдеться також про відновлення справедливої конкуренції для промисловості ЄС на глобальній арені.

Ще одним ключовим напрямком є енергетичний перехід. Польське головування має намір активно підтримувати ініціативи, спрямовані на повну відмову від російських енергоресурсів. "Будуть вжиті заходи для зниження цін на енергетику в Європейському Союзі, а також для перегляду умов енергетичної безпеки, що дозволить зміцнити фізичний та кіберзахист енергетичної інфраструктури як у самій ЄС, так і в сусідніх країнах. Це також забезпечить правові основи для розвитку відновлювальних джерел енергії в Європейському Союзі", - йдеться у заяві.

Ці зусилля фокусуватимуться на зменшенні залежності Європейського Союзу від іноземних технологій і важливих сировин, зокрема через розвиток внутрішнього виробництва необхідних елементів.

Польща під час свого головування буде акцентувати увагу на розвитку конкурентоспроможного і стійкого аграрного сектору.

"Європейське сільське господарство повинно бути конкурентоспроможним і стійким, щоб гарантувати продовольчу безпеку для громадян ЄС. Всі ініціативи Європейського Союзу мають враховувати вразливі сегменти аграрного ринку та забезпечити дотримання виробниками з-за меж ЄС стандартів якості та безпеки продуктів. ... Ми також будемо активно працювати над викликами, які можуть виникнути внаслідок майбутнього розширення ЄС у цій сфері," - підкреслює Польське головування.

У сфері охорони здоров'я воно зосередить увагу на цифровій трансформації та необхідності підвищення медичної безпеки в ЄС, з особливою увагою до потреб пацієнтів. Ключову роль у цьому відіграватимуть як диверсифікація постачання медикаментів, так і підтримка їх виробництва в ЄС.

Як повідомлялося, Польща головуватиме в Раді ЄС із січня по червень 2025 року. У липні-грудні наступного року Раду ЄС очолюватиме Данія. З цим періодом Україна пов'язує сподівання на консолідацію європейської підтримки у боротьбі проти російської агресії, а також на просування у переговорному процесі щодо членства в ЄС.

Related posts