Поляки вигадали неправдиву інформацію, яка, в свою чергу, призвела до їхнього обурення щодо українського посла.

У соціальних мережах з'явилася дезінформація щодо виступу посла України в Польщі, пана Василя Боднара, на церемонії пам'яті жертв Волинської трагедії в Хелмі. Користувачі висловлювали своє обурення, стверджуючи, що його промова тривала лише 10 секунд, що є неправдою. Цю інформацію спростувало українське посольство.
Мова йде про виступ, що відбувся 11 липня в Холмі, де проходили урочистості з нагоди 82-ї річниці Волинської трагедії. Під час цієї церемонії, крім Боднаря, своє слово також промовив новообраний президент Кароль Навроцький.
Згідно з інформацією, опублікованою виданням Konkret24, у соціальних мережах виникли обурення з приводу виступу дипломата, який отримав звинувачення в "іронії" та "циніці".
"10-секундна промова про Волинь. Український посол Василь Боднар, схоже, встановив новий рекорд Гіннеса в мистецтві мінімалізму в дипломатії. На жаль, у нього не вистачило часу на додаткові пояснення між вдихами", - зазначив один з користувачів X, прикріпивши 16-секундний відео з етеру Telewizja Republika.
На відео чути, як ведучий оголосив, що слово надають послу, а далі в кадрі зʼявився Боднар і сказав: "Красно дякую. Вшануйте пам'ять жертв Волинської різанини, і дякую за увагу. До побачення", після чого відійшов від мікрофона.
Пост із неправдивою інформацією про "10-секундну" промову вже зібрав понад 70 000 переглядів. Цей запис також поширювали інші акаунти. Користувачі висловлювали обурення, стверджуючи, що Боднар нібито сказав дуже мало під час вшанування пам'яті жертв Волинської трагедії.
Однак поширений ролик - лише фрагмент з етеру, а сама промова тривала значно довше. Боднар пояснив це під одним із популярних дописів із фейком: "Перепрошую, але мушу висловитися, бо це неправда. Дякую меру Холма за запрошення та можливість виступити в присутності новообраного президента. Промова тривала близько 10 хвилин, і медіа мають запис".
На справді, у своїй промові дипломат висловив вдячність за запрошення на "тужливу, проте вкрай важливу церемонію" і зазначив, що лише на правді можна зводити основи майбутнього.
"Нам необхідно чесно обговорити цю подію. Безумовно, важливо визнавати злочин як злочин. Ми повинні висловити свої вибачення, водночас вшановуючи пам'ять усіх жертв, які цього потребують, незалежно від того, з якого боку кордону вони походять," - підкреслив він.
Події на Волині 1941-1943 років залишаються тривалою точкою напруження у стосунках між двома державами. У польському суспільстві ці події часто називають "Волинською різаниною", тоді як в Україні вживається термін "Волинська трагедія". Варшава, маніпулюючи історичною пам'яттю, неодноразово наголошувала, що вирішення історичних суперечок є одним із ключових аспектів, які має враховувати Україна на шляху до вступу в Європейський Союз.