Консультанти рекомендували Трампу активніше тиснути на Путіна, повідомляє WSJ.

Реакція Трампа на ракетний обстріл Сум з боку Росії виявила відмінності в поглядах між президентом і його старшими радниками.
Декілька високопосадовців в адміністрації президента США Дональда Трампа рекомендують йому бути більш обережним у своїх оцінках щодо намірів Кремля завершити конфлікт в Україні.
Вони переконують президента США, що російський лідер Путін наразі не проявляє справжнього бажання зупинити військові дії, повідомляє The Wall Street Journal (WSJ). За інформацією видання, група радників, до якої входять держсекретар Марко Рубіо і спецпредставник з питань України Кіт Келлог, порадила Трампу дотримуватись більш обережного підходу до Путіна та зайняти жорсткішу позицію щодо безперервних вимог Кремля щодо територіальних поступок від України.
Однак, як пише WSJ, Трамп, як і раніше, підтримує точку зору спецпредставника США Стіва Віткоффа, який після двох зустрічей із Путіним увірував, що той і справді хоче закінчити війну, заявили офіційні особи.
Журналісти відзначили, що навіть ті радники Трампа, які закликають до більш жорсткої політики стосовно Москви, підтримують його прагнення досягти миру. Проте відповідь Трампа на російський ракетний удар по Сумах висвітлила розбіжності між членами його старшої команди радників.
Нагадаємо, він назвав удар росіян по Сумах "помилкою". А коли репортери стали наполегливо запитувати, хто несе відповідальність, він звинуватив колишнього президента Джо Байдена в тому, що той "дозволив війні статися".
Джерела видання зазначили, що під час обговорень у Білому домі питання про те, чи варто США посилити санкції проти РФ, щоб змусити її піти на перемовини, Рубіо і Келлог порадили Трампу бути більш обережним із дипломатичними намірами Путіна.
Деніел Фрід, колишній високопоставлений чиновник Держдепартаменту, сказав, що Держдеп і Мінфін готують варіанти посилення санкцій проти РФ. Він зазначив, що їх можуть запровадити в разі, "якщо Трамп дійсно вирішить, що з нього вистачить Путіна".
Томас Грем, який раніше обіймав посаду старшого директора з питань Росії в Раді національної безпеки за часів президентства Джорджа Буша-молодшого, зазначив, що ініціатива Дональда Трампа щодо відновлення відносин із Росією була спробою, що вже не раз робилася його попередниками, але всі вони зіткнулися з розчаруванням через незначні успіхи.
Після того як Трамп став президентом, він почав активно працювати над вирішенням конфлікту в Україні, одночасно прагнучи відновити стосунки з Росією. Проте, незважаючи на його обіцянку закінчити війну за 24 години, цього не вдалося досягти. Тепер він сподівається впоратися з цим за 100 днів. Проте ситуація не склалася так, як він планував, і Трамп виявився розчарованим у Путіні.
11 квітня, в стані розчарування, Трамп оголосив про суворі крайні терміни для Путіна у контексті ситуації в Україні.