В Україні стартувало виробництво власних вибухових матеріалів: порох тепер буде українським.


Україна планує організувати виробництво пропелентів у сусідній державі, оскільки в нашій країні наразі це може бути пов’язано з великими ризиками.

В Україні виробництво вибухових матеріалів повинно здійснюватися шляхом співпраці між державними та приватними підприємствами.

Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр стратегічних галузей економіки Герман Сметанін повідомив на міжнародному форумі оборонних індустрій в Києві. "Йде програма освоєння виробництва Explosives and Propellants в Україні (вибухових речовин і пропелентів). Ми вдячні нашим партнерами. Ми отримали першу партію порохів, вироблених за межами України", - сказав Сметанін.

За словами міністра, в Україні на цей рік гарантоване постачання порохів відповідно до виробничого плану.

Крім того, триває процес налагодження виробництва в Україні.

"Коли йдеться про виробництво вибухових матеріалів, ми вважаємо, що необхідно налагодити співпрацю між державними і приватними виробниками. Наразі така співпраця вже існує. В Україні розпочато процес виробництва вибухових речовин, який здійснюється як на державних, так і на приватних підприємствах," - зазначив Сметанін.

За його словами, немає ніякої заборони щодо ведення такої діяльності приватними виробниками.

"Уряд максимально сприяє тому, щоб всі, хто хоче виробляти зброю, міг це робити в Україні. На сьогодні вибухові речовини вже освоюються і частково виробляються приватними виробниками", - сказав Сметанін.

Під час свого виступу на одній з панельних дискусій форуму міжнародних індустрій, президент Державної акціонерної холдингової компанії "Артем" Володимир Зімін акцентував увагу на тому, що в даний час найважливішими елементами є пропеленти.

"Ми плануємо створити виробництво пропелентів у сусідній країні, оскільки зараз ми бачимо, що виробництво пропелентів є дуже ризикованою ініціативою. Саме тому ми зараз на дуже просунутому етапі з нашими партнерами, і я сподіваюсь, що у наступні 12 місяців ми будемо у тому становищі, щоб наростити виробництво пропелентів для потреб нашої артилерії", - відзначив Зімін.

У квітні поточного року з’явилася інформація про наміри німецької компанії Rheinmetall звести в Україні не менше чотирьох заводів, що спеціалізуватимуться на виробництві озброєнь. Нові підприємства займуться виготовленням боєприпасів, військової техніки, пороху та систем протиповітряної оборони.

Related posts