Портников висловив думку про ключову мету Трампа та українського керівництва.


Трамп не зобов'язаний підтримувати українців у їхньому прагненні зберегти свою ідентичність і уникнути інтеграції до складу Російської Федерації.

Якщо українська держава зникне з міжнародної політичної карти або потрапить під вплив Російської Федерації, вибори в Україні можуть стати чимось недосяжним. Це, звісно, якщо не враховувати те, що відбувається в сусідніх Росії та Білорусі, де вибори набули зовсім іншого змісту. Саме таку перспективу нам готує Путін, і саме цього він прагне досягти під час своїх майбутніх переговорів з Дональдом Трампом.

Про це написав журналіст Віталій Портников у своїй колонці на "Еспресо".

Основним завданням президента США є забезпечити безпеку людей, щоб уникнути їх загибелі у війні. Проте питання, як буде організоване їхнє життя, чи зможуть вони обирати своїх керівників, якою мовою спілкуватимуться і де саме житимуть, не входять до його компетенції. Це, безумовно, є нашою спільною відповідальністю, відповідальністю кожного з нас, хто прагне, щоб Україна залишалася на політичній карті, а українці не стали жертвами нових трагедій, подібних до Бучі, - підкреслив він.

Саме так виглядає ситуація в момент розпаду фронту, деградації суспільства та всіх тих процесів, які Російська Федерація готує як наступний етап української трагедії.

"З цієї причини національна єдність вважається найефективнішим засобом протидії тим загрозам, які створює наш ворог, а також ключовим елементом для забезпечення порозуміння в суспільстві. Я вже багато років підкреслюю, що уряд національної єдності, який передбачає розподіл відповідальності між політичними силами, що зацікавлені в збереженні України, є єдиним можливим рішенням для тих, хто готовий зраджувати інтереси нашої країни та народу заради власної вигоди", - зазначив журналіст.

Він додає, що на Заході дуже багато людей із радістю позбулися б української проблеми, як саме тієї неприємної обставини, яка заважає відновити хороші зв'язки з Російською Федерацією і танцювати на 9-те травня на червоній площі. Але замість цього ми бачимо абсолютно безвідповідальну логіку підготовки до електорального процесу.

Віталій Портников підкреслює, що боротьба за вибори в умовах війни не має реальної перспективи, адже зазвичай після закінчення війни політичні еліти зазнають суттєвих змін. Він зазначає, що немає сенсу оцінювати, хто має вищий рейтинг, коли в українському суспільстві традиційно є прагнення до пошуку нових облич. Це варто зрозуміти, щоб уникнути ілюзій та марних сподівань.

Отже, основне завдання української політичної еліти, а особливо уряду, полягає не в безперервній підготовці до виборів. Натомість, їхнє завдання — вжити всіх можливих заходів для збереження української державності, що залежить як від влади, так і від кожного з нас.

"Для того, щоб Україна продовжила існувати. Для того, щоб українці, які, очевидно, втомлені цими роками війни й побоюванням, що вона буде продовжуватися і продовжуватися, боролися з ворогом, а не один з одним", - говорить журналіст.

Як було влучно зазначено з трибуни Європейського парламенту: "Ворог знаходиться в Кремлі і залишиться там на тривалий час, поки триватиме наше протистояння". Навіть якщо активні бойові дії колись завершаться, акти диверсій, терор та спроби дестабілізувати Україну лише посиляться, перевершуючи нинішні масштаби.

"В умовах нинішньої ситуації прагнення до влади та електоральних вигод є кульмінацією безвідповідальності стосовно справ у країні та її подальшої долі", - зазначає Портников.

За його словами, указ щодо санкцій проти Порошенка, який зараз перебуває на робочому столі президента України, з погляду логіки виживання України ніколи не мав би бути підписаний. Однак великих сподівань на це немає, констатував журналіст, тому що раніше вже були ситуації, коли влада діяла всупереч логіці навіть власних, не те що державних інтересів, а не намагаючись відповісти на ці виклики, які стоять перед усіма нами.

Раніше Портников висловлював думку, що президент США Дональд Трамп підтверджує таємні переговори з російським лідером Володимиром Путіним, про які Кремль не робить жодних заяв. Він також зазначив, що не слід очікувати, що під час своїх бесід з кремлівським авторитарним керівником, глава Сполучених Штатів зверне увагу на позицію президента України Володимира Зеленського або лідерів європейських країн.

Related posts