Розповсюджені міфи і правдиві факти про ВІЛ, які варто знати кожному.


РБК-Україна (проект Styler) разом з експертами проєкту "REACH 95: Доступність якісних послуг з ВІЛ у закладах охорони здоров'я України" розглядає найбільш поширені міфи щодо ВІЛ.

Давайте проаналізуємо абревіатури, щоб все стало зрозуміло. Отже, ВІЛ - це вірус, що викликає синдром набутого імунодефіциту. Коли цей вірус потрапляє в організм, він націлюється на імунну систему, завдаючи їй шкоди і роблячи людину більш вразливою до інших інфекційних захворювань.

СНІД являє собою фінальну стадію ВІЛ-інфекції, що виникає, коли вірус завдає значної шкоди імунній системі. Внаслідок цього у людини розвивається синдром набутого імунодефіциту, що відкриває шлях для вторинних інфекцій, адже імунітет втрачає здатність до боротьби з ними.

Однак СНІДу можна запобігти завдяки антиретровірусній терапії. Якщо людина дізналась, що має позитивний ВІЛ-статус, треба якомога раніше звернутись до лікаря і розпочати антиретровірусну терапію (АРТ). Дізнатись, куди можна звернутись за послугами з ВІЛ у вашому регіоні можна у чат-боті "REACH 95: Тестуйся сам" або на офіційному сайті Центру громадського здоров'я за посиланням.

ВІЛ-інфекція не може передаватись через слину! Існує шість основних рідин в організмі людини, які здатні передавати вірус: кров, сперма, жіночі статеві виділення (вагінальні секрети), грудне молоко, передеякулят (рідина, що виділяється з пеніса перед еякуляцією) та ректальні виділення. Як видно, слина не входить до цього переліку, так само як і піт чи сльози.

ВІЛ не може бути переданим через повсякденні речі, укуси тварин або комах, а також під час використання загальних туалетів, душів, басейнів, а також через їжу чи повітря.

Два презервативи одночасно не зроблять секс удвічі безпечнішим, а, скоріше, навпаки, презервативи або сповзуть, або розірвуться. Тому не ігноруйте рекомендацій виробника та інструкції до виробу. Краще запам'ятати, що кожен новий статевий акт - з новим презервативом.

До слова, нещодавно ми розповідали про 7 помилок користування презервативами, які багато хто ігнорує.

Хірурги, акушери-гінекологи та медсестри не підпадають під категорію ризику зараження ВІЛ під час надання медичних послуг особам, які живуть з цим вірусом. Відповідно до інформації Центру громадського здоров'я, протягом останніх трьох років не було зафіксовано жодного випадку інфікування ВІЛ серед медичних працівників при обслуговуванні пацієнтів з ВІЛ-позитивним статусом.

Related posts