Посилки з-за меж України: особливості митного оформлення та можливі штрафи у нашій країні.

Які митні норми регулюють діяльність в Україні та які санкції застосовуються за їх недотримання, в коментарі для РБК-Україна пояснила адвокатка з Адвокатського об'єднання "Діксі Лекс" Олена Бірюч.
Якщо вартість посилки не перевищує 150 євро, митні платежі не стягуються. Для дорожчих товарів застосовується 20% ПДВ та 10% мита на суму, що перевищує цей ліміт. За порушення митних правил, зокрема неправдиве декларування, передбачені штрафи.
25 березня Верховна Рада України ухвалила закон, що передбачає посилення відповідальності за порушення митних правил при міжнародних поштових відправленнях. Документ очікує на підпис президента.
Нові зміни передбачають оновлення статті 473 Митного кодексу України. Відтепер у разі невідповідності заявлених у декларації товарів їх фактичному найменуванню, кількості або вартості передбачено штраф у розмірі від 30% до 50% вартості товарів. Також можливе накладення конфіскації.
Раніше конфісковували лише заборонені до пересилання товари. Тепер ця норма поширюється й на інші порушення митних правил.
Справи про порушення за цією статтею розглядатимуть районні та міські суди. Саме суд визначатиме розмір штрафу та необхідність конфіскації. При цьому сплата штрафу не звільняє порушника від сплати митних платежів.
"Необхідно підкреслити, що сплата штрафу не звільняє порушника митних правил від обов'язку здійснення митних платежів, якщо при цьому не застосовується адміністративний захід у вигляді конфіскації товарів (ст. 464 МК)", - зазначає адвокатка.
Згідно зі статтею 234 Митного кодексу України, товари, які оцінюються до 150 євро і надсилаються на ім'я одного одержувача, не підлягають митному збору. У разі, якщо вартість перевищує зазначену суму, на них поширюються відповідні митні платежі:
При перевірці митні органи можуть вимагати підтвердження вартості товару. Рекомендується зберігати всі документи про оплату.
Бірюч говорить, що на розгляді парламенту перебуває законопроєкт №12429, що може суттєво змінити правила. Зокрема, він передбачає скасування звільнення від оподаткування для товарів, придбаних на маркетплейсах та у юридичних осіб. Без ПДВ зможуть пересилатися лише відправлення між фізичними особами вартістю до 45 євро. При цьому такі товари мають бути надіслані безоплатно та з обмеженнями щодо вмісту (наприклад, не більше 50 г парфумів, 500 г кави або 100 г чаю).
Якщо цей законопроєкт буде прийнято, безмитні посилки зможуть відправляти тільки приватні особи, які обмінюються товарами між собою без наміру отримання прибутку.