Календар посадок на листопад 2024 року: які роботи виконати на городі та які дні є сприятливими.
Посівний календар стане корисним інструментом для організації діяльності на вашій клумбі, городі та в саду у листопаді.
У листопаді у власників власних ділянок не так багато роботи. В останній місяць осені дачники готують ділянку до зимового сну. Грамотно розпланована робота гарантує успішну перезимівлю і багатий урожай рослин.
Посівний календар є незамінним інструментом для кожного садівника. Він допоможе визначити сприятливі та несприятливі дні для посіву, ґрунтуючись на фазах Місяця та знаках Зодіаку, які він проходить.
Місячний посівний календар вказує на невдалі дні для сільськогосподарських робіт, коли Місяць перебуває в знаках Овна, Лева, Стрільця та Діви. Також не рекомендується займатися городництвом під час повного місяця та молодика. У ці періоди рослини стають особливо чутливими до зовнішніх впливів.
Найкращими днями для висадки рослин у листопаді вважаються 4-7, 11-14, 19, 25 та 28 число.
Неврожайні дні для посадок - це 1-3, 8, 15-18, 22-23, 27, 30 число.
На розвиток рослин також мають вплив фази Місяця. Зростаючий Місяць, який триває з 2 по 14 число, є ідеальним часом для висадки та пересадки. У цей період саджанці швидше адаптуються, а ушкодження кореневої системи заживають дуже оперативно.
Спадна фаза місяця триватиме з 17 по 30 листопада. У цей час ви можете займатися обрізанням рослин, заготовлювати живці, знімати кору та виконувати інші роботи з наземною частиною рослин.
Наприкінці осені ще можна посіяти озимі овочі та злакові, посадити багаторічні квіти та саджанці дерев, зелень. А в теплиці можна вирощувати що завгодно. Список того, що садити в листопаді на городі та клумбі, досить великий
Посівний календар на листопад пропонує наступні дати для сівби різних рослин:
Ці дати найсприятливіші для посіву і пересадки зазначених культур.
Цього місяця головною турботою дачників стає укриття рослин на зиму. Від морозів захищають багаторічні квіти, молоді дерева і чагарники. Якщо на ділянці росте культура, нетипова для України (наприклад, персик), то її потрібно захистити незалежно від віку. Також для захисту ґрунту від заморозків варто замульчувати грядки.
У листопаді закінчується збір урожаю. Зібрані для посіву наступного року цибулини і насіння варто перекласти в чисте прохолодне місце.
У саду побіліть дерева та обприскайте від шкідників. Зробіть санітарну обрізку. Займіться збором живців для щеплення.
Наприкінці місяця, коли вже випаде сніг, проведіть снігозатримання на городі.