Приготували шашлики - сплатіть штраф: кого чекає покарання у 2025 році?

Приготування шашликів вимагає дотримання законодавства, адже інакше можна зіткнутися з фінансовими санкціями.
В Україні настала пора тепла, коли люди починають насолоджуватися смаженням шашликів на свіжому повітрі. Щоб ваш відпочинок не перетворився на адміністративне правопорушення, важливо обирати правильні місця для приготування їжі. Ми дізналися, які штрафи можуть загрожувати тим, хто розпалює вогонь на власній ділянці в Україні.
В Україні існує чітко окреслений перелік територій, де дозволяється розпалювання вогню. У випадку порушення цього правила, особа може отримати штраф за багаття в недозволеному місці.
Ось де приготування шашликів заборонено згідно з законом:
Важливим є не тільки місце розведення багаття, а й його матеріал. Не можна розпалювати вогонь у дикій місцевості із самовільно зібраних дров або зрубаних дерев. Можна використовувати залишки сухої рослинності, але тільки в безвітряну погоду. Найбезпечніше спалювати магазинне вугілля.
Розмір штрафу за приготування шашлику визначається в залежності від місця, де розпалюється вогонь, та статті адміністративного кодексу, що застосовується для класифікації правопорушення.
Якщо в лісовій місцевості запалено вогнище, це вважається порушенням норм пожежної безпеки в лісах (ст. 77 КУпАП), за яке передбачений штраф від 1530 до 4590 гривень. У свою чергу, невірне приготування шашлику на території населеного пункту кваліфікується як порушення правил благоустрою (ст. 152 КУпАП) з можливим штрафом від 340 до 1360 гривень.
У разі, якщо вогнище не буде правильно згашене і залишаться палаючі залишки, це може призвести до накладення штрафу в розмірі від 1530 до 4590 гривень.
Сума штрафу збільшується, якщо порушення вчинили посадові особи.
Найважче покарання загрожує в тому разі, якщо непогашений вогонь спровокував велику пожежу. У такому разі відпочивальникам може загрожувати кримінальна відповідальність за статтею 270 Кримінального кодексу України - обмеження або позбавлення волі до 3 років.