"Безперервна боротьба": Україна вперше відкрила, які засоби використовує для порушення курсу російських КАБів.

Ці засоби не знищують КАБи фізично, але викликають їхнє неефективне функціонування, порушуючи роботу супутникової навігації.
Генерал Олександр Сирський, що очолює Збройні сили України, вперше офіційно заявив, що системи радіоелектронної боротьби виявилися ефективним засобом для протидії російським плануючим авіабомбам (КАБ).
"У нас достатня кількість засобів електронної боротьби, які діють на систему управління ворожих КАБів. От летіла вона в одному напрямку, а потім чомусь полетіла в іншому. Система управління й боротьба проти засобів РЕБ - це постійне змагання, як і змагання між дронами й засобами РЕБ", - сказав Сирський в інтерв'ю "Лівому берегу".
Як пояснює Defense Express, РЕБ не знищують КАБи фізично, але виводять їх з ладу, порушуючи супутникову навігацію, на якій базується система наведення. Це призводить до того, що бомба втрачає орієнтацію і не влучає в ціль.
Натомість РФ намагається протидіяти, оновлюючи свої УМКП антенами "Комета-М" із все більшою кількістю приймальних елементів (від 4 до 12). Проте ці заходи не забезпечують потрібної ефективності.
КАБи запускаються з значної відстані та висоти, що дає можливість системам радіоелектронної боротьби протягом тривалого часу впливати на бомби. Чим довше УМПК залишається без координат, тим вища ймовірність похибки траєкторії. Однак у випадках атак на міські об'єкти навіть невеличке відхилення може виявитися критичним.
Збройні сили України прогнозують, що Російська Федерація буде шукати нові технологічні підходи. Як повідомляє RUSI, у 2025 році Росія має намір виробити до 75 тисяч керованих авіаційних бомб, що становить понад 200 одиниць на день.
Нагадаємо, у лютому Збройні сили України підтвердили збиття російського КАБу над Запоріжжям. "За попередніми даними, йдеться про експериментальне озброєння", - заявив військовий кореспондент Андрій Цаплієнко.
За словами військового аналітика Анатолія Храпчинського, українські фахівці дійсно знайшли спосіб збивати російські керовані авіабомби. Цьому передував тривалий період пошуків варіантів, адже застосування проти бомб традиційних засобів протиповітряної оборони визнали неефективним.