"Необхідно серйозно підійти до цього питання та залучити фахівців": представники ЗСУ роз'яснили, які зміни передбачає перехід армії на корпусну структуру.
Сили оборони розпочали перехід до нової організаційної моделі, що передбачає створення корпусів. Нещодавно в Національній гвардії України було засновано два корпуси, але в подальшому очікується, що їхня кількість зросте до чотирьох.
Питання про корпусну систему в українській армії давно назріло, втім важливо набрати належну кількість фахівців. Адже корпус у Збройних силах у своїй структурі, крім піхотних бригад, матиме танкові й артилерійські бригади, а також бригади ППО, розповів в ефірі "Українського Радіо" голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.
Окрім цього, в певних підрозділах також планується розміщення ракетних команд.
За словами військового, перейти на корпусну систему - це добре, але навіть і цього "трохи замало". Для цього потрібно мати також і фахівців у величезній кількості, тим паче, що корпус передбачає собою автономну оперативного рівня структуру.
"Отже, мова йде про командувача, який здійснює керівництво та управління корпусом. У складі Збройних Сил він володітиме значним обсягом знань, включаючи всі види зброї, що знаходяться на озброєнні корпусу, а також розуміння системи взаємодії між бригадами, підрозділами і полками. До його обов'язків також входитиме координація всіх цих процесів, управління та контроль за діяльністю інших офіцерів, які відповідають за свої відповідні підрозділи," - підкреслив Тимочко.
Окрім цього, він зазначив, що необхідно впровадити більш серйозний підхід до навчання сержантського складу.
Нагадаємо, що восени 2024 року військово-політичне керівництво країни висунуло концепцію реформування та реорганізації ЗСУ на корпусну систему управління. Зокрема, було ухвалено рішення про поступовий перехід на систему "корпус - бригада".
В кінці січня 2025 року президент Володимир Зеленський оголосив, що у процесі створення нових корпусів у Збройних Силах України вже є певні досягнення. Він зазначив, що на базі перших сформованих бригад можна буде здійснити й інші стратегічні кроки, адже "модернізація військової системи є необхідною".
У травні 2023 року було оголошено про формування Корпусу морської піхоти, до складу якого увійшли окремі бригади морської піхоти, артилерійські бригади, а також підрозділи, що займаються управлінням і забезпеченням.
У січні 2024 року була надана інформація про те, що десантно-штурмові підрозділи були об'єднані в єдину корпусну структуру.
Як повідомляв OBOZ.UA, НГУ створила два корпуси в межах переходу української армії до корпусної системи. Їх очолили командир 12-ї бригади спецпризначення "Азов" Денис Прокопенко "Редіс" і командир 13-ї бригади оперативного призначення "Хартія" Ігор Оболєнський "Корнет".