"Роз'ясніть мені" та "Виявляйте повагу": які 5 ключових висловлювань діти ніколи не озвучать батькам.
Які 5 фраз дитина ніколи не скаже своїм батькам, а варто було б, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Nasha mama.
Психологи кажуть, якщо дитина сумує, злиться або радіє - це її щирі переживання і різні "сторони однієї медалі". Забороняти щось відчувати, знецінювати або казати, що відчуття дитини - помилкові, категорично не можна.
Дітям може бути важко самостійно усвідомити свої почуття та емоції, тому батькам важливо надавати підтримку і допомагати їм долати труднощі.
Дитина повинна усвідомлювати, чому певні дії є дозволеними, а інші — ні. Для цього важливо донести ці пояснення у зрозумілій та простій формі. Правильний підхід до спілкування з дитиною сприятиме її розвитку як відповідальної та самостійної особистості.
Якими б дивними вам не здавалися інтереси дитини - поважайте їх. Вона має право на власні смаки у музиці, фільмах, книжках, спорті та хобі.
"Ви навіть не усвідомлюєте, яким чином ще один пройдений етап у 'тій недоумкуватій грі' може сприяти формуванню впевненості у вашої дитини в майбутньому," - наголошує психолог.
Батьки мають дати можливість дитині робити помилки. І не карати за них, а терпляче та спокійно пояснювати, чому сталася помилка і які наслідки вона може мати.
Навіть, коли дорослі спокійно пояснюють, як треба робити правильно, то не усвідомлюють, як намагаються реалізувати свою потребу у перевазі.
Це сприятиме тому, щоб дитина усвідомила встановлені правила та навчилася до них пристосовуватися. Часті зміни вимог і несподівані покарання, які іноді залежать лише від емоційного фону батьків, можуть заплутати малюка і знизити його довіру до слів дорослих.