Трудова діяльність в Польщі для українців: від роботи пакувальником до IT-спеціаліста — зарплатні перспективи та вимоги.

В Україні, що проживають у Польщі, здебільшого мають змогу працевлаштуватися у сферах харчування, будівництва, а також на складах і в логістиці. Ці вакансії, як правило, не вимагають значних кваліфікацій. Проте, володіння мовою та наявність підтвердження професійних навичок відкриває для кандидатів більше перспектив на польському ринку праці.
Які можливості працевлаштування та рівень заробітних плат чекають на українців у Польщі, повідомляє РБК-Україна.
Сусідня Польща протягом багатьох років була привабливим напрямком для українських трудових мігрантів. Однак після початку повномасштабної війни вона перетворилася на притулок для сотень тисяч біженців, серед яких значна кількість людей активно намагається знайти роботу.
В даний час існує значна кількість пропозицій роботи для українців у галузях, де не потрібні глибокі знання польської мови. Зокрема, це стосується фізичної праці та виробничих процесів: сортування та упаковки товарів на складах одягу та продуктів харчування, а також зайнятості на заводах і фабриках.
Наприклад, підприємство шукає робітників на виготовлення бетонних фундаментів. Досвід роботи й знання польської мови не є обов'язковим. Компанія забезпечує житлом та харчуванням.
Популярні вакансії для працівників на складах для фасування одягу, засобів гігієни, побутової хімії тощо. В обов'язки входить маркування продукції, комплектація, упаковка замовлень.
Затребувані працівники в агросекторі для сезонних робіт зі збору врожаю фруктів та ягід.
Є багато пропозицій у будівельній галузі для мулярів, монтажників, електриків та сантехніків.
Сфера обслуговування має потребу в професіоналах, таких як покоївки, кухарі та бармени.
Роботодавці активно пропонують вакансії для водіїв-далекобійників. Є вакансії для водіїв з України з посвідченням категорії C та E для міжнародних перевезень.
Для молоді та студентів є багато можливостей у готельному бізнесі, зокрема на посадах прибиральників, офіціантів та барменів.
У 2025 році в Польщі мінімальна місячна заробітна плата складе 4666 злотих брутто, що еквівалентно близько 3600 злотих "на руки" або 40 406 гривень.
З липня 2025 року її рівень підвищиться до 4820 злотих брутто, що становитиме приблизно 3700-3800 злотих "чистими".
З першого січня 2025 року мінімальна погодинна зарплата становитиме 30,5 злотих брутто, а з липня вона зросте до 31,5 злотих.
Середній рівень доходу в Польщі складає 8613 злотих брутто, що еквівалентно близько 6201 злотим чистими.
Для некваліфікованих працівників більшість пропозицій зарплати знаходяться в діапазоні 4000-5500 злотих "чистими".
Високоосвічені професіонали, включаючи програмістів, фінансових директорів і юристів, можуть отримувати зарплату від 15000 до 35000 злотих до вирахування податків. Роботодавці відкриті до найму українців на ці позиції.
Українці мають кілька варіантів для пошуку роботи в Польщі. Серед них є безліч онлайн-ресурсів, які нагадують українські платформи, такі як Work.ua, Robota.ua та olxРобота.
Серед найбільш відомих платформ для пошуку роботи можна виділити pracuj.pl, olx.pl (в категорії "Praca"), praca.pl, infopraca.pl, pl.indeed.com та jooble.pl. Особливо варто зазначити yavp.pl і razem.work, які спеціалізуються на допомозі у працевлаштуванні українців.
В Україні існують вакансії в Польщі, які можна знайти на українських кадрових ресурсах.
Ви також маєте можливість звернутися до державних установ, наприклад, до місцевих Бюро зайнятості (Urząd Pracy) або скористатися мобільним додатком ePraca. На урядовому порталі praca.gov.pl доступна центральна база вакансій, яка пропонує актуальні оголошення про роботу.
Для офіційного працевлаштування українців, які отримали статус тимчасового захисту, необхідно лише мати паспорт та номер PESEL з позначкою UKR.
Роботодавець має оформити повідомлення про працевлаштування (powiadomienia o podjęciu pracy przez obywatela Ukrainy) і зареєструвати його на порталі praca.gov.pl протягом семи днів з моменту працевлаштування особи.
Нагадуємо, що в Польщі стався новий інцидент, пов'язаний із зневагою до українських символів. Анонімний чоловік зірвав український прапор з даху історичної Сокольської зали та замінив його на польський. Ця подія викликала хвилю обурення та нагадала про численні схожі провокації в минулому.