Проект Світового банку надав якісне теплопостачання більше ніж 226 тисячам громадян України.
Як передає Укрінформ, про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій України за підсумками роботи у 2024 році.
Відповідно до інформації, наданої Міністерством, продовжується процес придбання когенераційних систем та модульних котелень, які забезпечать теплопостачання для міста Харків. Ці закупівлі здійснюються в рамках проєкту Світового банку, загальний бюджет якого складає 47 мільйонів доларів.
"При цьому 226 тис. 580 людей отримали доступ до більш якісних послуг завдяки проєкту Світового банку - "Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України". В 7 громадах, зокрема, замінено та реконструйовано близько 105 км теплових мереж, збудовано 4 когенераційні та теплоелектростанції, змонтовано 62 котельні (загальна вартість проєкту - 201,6 млн дол. США)", - йдеться у повідомленні.
У 2024 році буде продовжено реалізацію Проєкту розвитку міської інфраструктури - 2, який охопить 11 громад. Цей проєкт передбачає заміну систем водопостачання, водовідведення та утилізації твердих відходів, а також придбання техніки та лабораторного обладнання на загальну суму 326,6 млн доларів. Міністерство також планує розширити підтримку критичної інфраструктури в громадах, що знаходяться в прифронтовій зоні.
Завдяки партнерству з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) 87 громад отримають фінансування для термомодернізації своїх громадських споруд в рамках програми енергоефективності, що становитиме 93,8 мільйона доларів.
У рамках Програми відновлення України Європейський інвестиційний банк виділив 50 мільйонів євро на 157 субпроєктів, що спрямовані на відновлення інфраструктури. Крім того, затверджено 12 проєктів, які забезпечать покращення систем теплопостачання, водопостачання, освітлення та управління відходами на загальну суму 200 мільйонів доларів.
Що стосується співпраці з Японією, то урядова організація JICA в рамках грантових ініціатив (Фаза 1, 2 і 3) та технічної допомоги для термінового відновлення здійснила закупівлю спеціалізованої техніки та обладнання. Це обладнання призначене для гуманітарного розмінування, обробки відходів, забезпечення водою, медичного обслуговування, енергетичних потреб, транспортних послуг, сільського господарства, освіти та комунальних сервісів. Загальна сума грантових коштів і співпраці складає приблизно 700 мільйонів доларів.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство фінансів підписало угоди зі Світовим банком про надання 2 мільярдів доларів через механізм DPL.