Путін отримав від Трампа те, про що давно мріяв, - пише WSJ.


Тепер, згідно з припущеннями видання, Путін буде наполягати на жорсткому договорі з Трампом стосовно України, висуваючи свої власні умови.

Заява президента Дональда Трампа про початок діалогу з Росією надала можливість Володимиру Путіну, російському лідеру, отримати те, чого він прагнув тривалий час: безпосередні переговори зі Сполученими Штатами стосовно ситуації в Україні.

За інформацією The Wall Street Journal (WSJ), Кремль вже тривалий час прагне усунути Україну та її європейських партнерів від участі в таких переговорах. У Москві натякнули, що затягування конфлікту є наслідком дій Вашингтона, тому саме США мають вести переговори з Росією щодо його завершення.

"Але якщо керуватися заявленими позиціями Путіна щодо України, то обіцяні Трампом переговори будуть довгими і затяжними - РФ погодиться на припинення вогню тільки в тому разі, якщо США припинять підтримку України і будуть накладені обмеження на її здатність захищати свою територію", - написало видання.

Згідно з інформацією, опублікованою в WSJ, аналітики вважають, що Путін налаштований на тривалу стратегію, прагнучи досягти від США вигідної угоди на своїх умовах. Військові фахівці також зазначили, що Росія здатна продовжувати військові дії проти України принаймні протягом року-півтора, використовуючи наявні людські ресурси та арсенал озброєнь.

"Це наразі лише проміжний успіх. Остаточна мета Путіна полягає в тому, щоб забезпечити, щоб Україна залишалася поза західним впливом і мала змогу самостійно обирати свої стратегії безпеки," - зазначив Олександр Габуєв, керівник Євразійського центру Карнегі в Берліні.

"Адміністрація Трампа пішла на публічні поступки Путіну ще до початку переговорів", - констатував міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

Вчора в Кремлі панувала атмосфера святкування. "Путін здобув тріумф над усіма", - оголосила відома російська пропагандистка Ольга Скабєєва, в той час як популярний таблоїд "Комсомольская правда" повідомив, що "Трамп підписав вирок Зеленському".

Видання зазначило, що насправді для Путіна обіцянка Трампа провести переговори - це перший крок до припинення війни на умовах РФ після трьох років жорстоких боїв.

На додачу глава Пентагону Піт Гегетс заявив, що ідея про те, що Україна може повернути більшу частину земель, захоплених Росією, нереалістична, і сенат США затвердив Тулсі Габбард, відому противницю України, на посаду директора нацрозвідки.

Це являє собою сатисфакцію для російського диктатора, який зазнавав принизливих невдач на полі бою в Україні.

Видання нагадало, що Путін неодноразово намагався обійти українців, домагаючись великої угоди щодо України через прямі переговори зі США, чия фінансова і військова допомога була рятівними для українців із перших днів війни.

"Принаймні, метою Росії є перетворення України на ослаблену державу з урядом, лояльним до Москви, яка постійно залишалася б у зоні ризику російської військової агресії," - зазначає видання.

За словами колишнього агента європейської розвідки, Російська Федерація буде вимагати надзвичайно жорстких умов у переговорах з Трампом, оскільки має достатні ресурси, щоб продовжувати тиснути на Трампа та Україну для отримання вигод.

Габуєв зазначив, що кінцева мета Путіна в переговорах з американською стороною - не просто закріпити свої здобутки в Україні та не допустити відновлення бойових дій після будь-якої угоди про припинення вогню, а й гарантувати, що Україна не зможе в майбутньому протистояти Росії військовим шляхом. "Метою буде не тільки контроль над територіями, а й надання Києву поверхневих або нульових гарантій безпеки з боку Заходу. Що, на думку Кремля, призведе до поступового краху України", - констатував він.

Крім того, як стверджує WSJ, Путін розглядає прямі переговори зі США як шанс забезпечити більш масштабний геополітичний пакт, подібний до того, що був узгоджений після Другої світової війни і передбачав реорганізацію Східної Європи на радянські та західні сфери впливу.

Учора європейські чиновники висловили занепокоєння з приводу ідеї двосторонніх переговорів США і Росії щодо України, які, за словами Трампа, можуть початися найближчим часом. Європейці зажадали, щоб Євросоюз і Київ були залучені в будь-які переговори щодо припинення війни.

Related posts