Путін "категорично відхилив" ідеї команди Трампа про завершення конфлікту в Україні, повідомляє ISW.

Президент Росії Володимир Путін "категорично відхилив" ініціативу щодо завершення конфлікту в Україні, яку, згідно з інформацією, команда обраного президента США Дональда Трампа вивчала на початку листопада 2024 року, повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).
Вони підкреслюють, що ця пропозиція включала у себе відкладення вступу України до НАТО на мінімум 10 років, що стало б умовою для завершення конфлікту.
26 грудня Путін заявив, що неважливо, чи вступить Україна в НАТО "сьогодні, завтра чи через 10 років".
Заява Путіна, зроблена 26 грудня, є частиною низки його нещодавніх коментарів, в яких він знову підкреслює свою відмову від будь-яких компромісів щодо вимог, висунутих наприкінці 2021 та на початку 2022 років. Серед цих вимог - примус України до статусу постійно нейтральної держави без можливості вступу до НАТО, встановлення жорстких обмежень на чисельність українських збройних сил та зміна українського уряду, зазначають аналітики ISW.
Президент Росії Володимир Путін підкреслює важливість так званих "стамбульських домовленостей" як ключового елемента для будь-яких мирних переговорів. Цей документ, за словами російської сторони, виник в результаті зустрічей між представниками України та Росії в березні 2022 року, в період, коли відбувалося повномасштабне вторгнення Москви.
Радіо Свобода отримало проєкт цього договору. Проєкт під назвою "Договір про врегулювання ситуації в Україні та нейтралітет України" датований 7 березня 2022 року, через 11 днів після того, як Росія почала вторгнення, і через тиждень після початку переговорів між Україною та Росією.
Після того, як російські війська розпочали наступальні дії на більшості ділянок кордону з Україною, Росія виступила з пропозицією укласти угоду, умови якої були односторонніми і фактично передбачали капітуляцію Києва.
Проєкт, серед іншого, передбачав, щоб Україна скоротила свою армію до 50 000 осіб, включаючи півтори тисячі офіцерського складу (це вп'ятеро менше, ніж Україна мала до 2022 року).