Путін висловив готовність провести переговори з Зеленським, але без підписання жодних угод.

Комплексний військовий конфлікт між Росією та Україною.
24 лютого 2022 року Росія розпочала військову агресію проти України, здійснюючи атаки як з повітря, так і на землі вздовж усього спільного кордону. Для вторгнення в Київську область, з метою захоплення столиці, була залучена територія Білорусі. На півдні російські війська захопили частину Запорізької та Херсонської областей, в той час як на півночі були окуповані райони Сумської та Чернігівської областей.
Президент Російської Федерації Володимир Путін називає масштабне вторгнення "спеціальною операцією". На початку її метою оголошували "демілітаризацію та денацифікацію", а згодом акцент змістився на "захист Донбасу". У вересні та на початку жовтня Росія намагалася анексувати частини окупованих Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей. Україна та західні країни визнали ці дії незаконними. 12 жовтня Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, що засуджує спробу анексії Росією цих територій України.
Російська влада стверджує, що збройні сили не націлені на цивільні об'єкти. У той же час, російська авіація, ракетні підрозділи, флот і артилерія щоденно завдають ударів по українських містах. Внаслідок цього руйнуються житлові будинки та елементи цивільної інфраструктури по всій Україні.
На кінець жовтня Україна оцінювала втрати Росії у війні у понад 70 тисяч загиблих військових. У вересні Росія заявила, що її втрати менші від 6 тисяч загиблих. У червні президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п'яти.
Не витримавши натиску Збройних сил України, залишки російських військ на початку квітня покинули території Київської, Чернігівської та Сумської областей. У вересні ж українська армія, завдяки швидкому контрнаступу, змогла звільнити практично всю окуповану частину Харківської області.
11 листопада українські військові успішно відтіснили російські війська з території Херсона.
Після звільнення Київської області від російських військових у населених пунктах Буча, Ірпінь, Гостомель та в селах регіону були виявлені численні випадки масових вбивств, катувань і зґвалтувань цивільних осіб, зокрема дітей.
Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств та розслідуванні. РФ відкидає звинувачення у скоєнні воєнних злочинів.
Згодом факти катувань і вбивств українців стали з'являтися практично у всіх містах та селах, які вдалося звільнити від російської окупації. Особливо це стосується регіонів Чернігівської, Харківської та Херсонської областей.
З вересня 2022 року запеклі бої російсько-української війни ідуть на сході і на півдні України.
6 червня 2023 року гребля Каховського водосховища, яка була під контролем російських військ з початку березня 2022 року та замінована окупантами в жовтні, була повністю знищена. Це призвело до масштабного затоплення, численних людських жертв, руйнування сільськогосподарських угідь та забруднення вод Дніпра і Чорного моря. В Україні цей інцидент було кваліфіковано як екоцид.
В цілому, з початку масштабної війни, що розпочалася 24 лютого 2022 року і тривала до кінця червня 2024 року, ООН підтвердила інформацію про принаймні 33 878 постраждалих цивільних осіб, серед яких 11 284 загинули.
Реальна кількість втрат, зазначають експерти, набагато більша. Тільки під час блокади і бомбардування Маріуполя, як заявляє українська влада, могла загинути понад 20 тисяч людей.