Путін змусив своїх прибічників повернутися до використання друкарських машинок: у Financial Times зазначили на помилку Кремля та "вікно можливостей" для його опонентів.
Країна-терорист Росія дуже відстала від решти світу у сфері розвитку штучного інтелекту. Перешкодою для розвитку ШІ в РФ стали не лише глобальні санкції, а й параноя кремлівського диктатора Володимира Путіна.
Лідер Кремля не лише особисто не використовує інтернет і смартфони, але й примусив своїх наближених відмовитися від комп'ютерів на користь друкарських машинок. Таку інформацію повідомляє Financial Times.
Попри запевнення Кремля, що санкції не завдали шкоди російській економіці, реальні дані свідчать про інше. Наприклад, найбільший фінансовий конгломерат Росії "Сбербанк" з початку повномасштабного конфлікту в Україні зміг придбати всього 9000 графічних процесорів. Для порівняння, компанія Microsoft лише в 2024 році закупила близько 500 тисяч таких пристроїв.
Москва намагається обходити санкції за рахунок нових торгових партнерів, але вони не мають доступу до великої кількості передових напівпровідників. Більше того, з 2022 року Росія втратила близько 10% своїх технічних фахівців через еміграцію.
В результаті цих факторів Росія посіла 31-е місце у світі за рівнем розвитку штучного інтелекту в рейтингу Global AI Index компанії Tortoise Media, поступаючись усім великим економікам і навіть таким невеликим країнам, як Португалія, Норвегія, Ірландія та Люксембург.
Науково-технічний прогрес все більше пов'язаний з обчисленнями, а це означає, що доступ до чіпів стане ключовим стратегічним фактором для військових лише через кілька років. Провідні діячі в області ШІ регулярно роблять набагато радикальніші заяви. Деякі фахівці вважають, що людство перебуває на порозі революції в автономних системах озброєння.
Якщо припущення фахівців виявляться правильними, Росія залишиться без коштів для модернізації своїх збройних сил у 21-му столітті. Водночас, якщо конфлікт в Україні буде призупинено на кілька років, відстань у військових можливостях між європейськими країнами та Росією може значно збільшитися. Це створює для противників Росії шанс реалізувати стратегію стримування через накладення обмежень.
Позбавивши Росію доступу до передових чіпів, необхідних ШІ, країни Заходу можуть позбавити її ключового стратегічного інструменту та утримати її від майбутньої агресії. Якщо ШІ стане стратегічним інструментом, шанси Росії стати сучасною великою державою впадуть.
Раніше було зазначено, що усунення чи ліквідація диктатора Володимира Путіна не призведе до змін у загальному політичному напрямку Росії. На сьогоднішній момент, лідер Кремля оточений командою, яка не має наміру змінювати курс держави.