Рекрутерка виділила шість фраз, яких слід уникати під час проходження співбесіди.

Співбесіда — це етап, через який проходить кожна людина в певний момент свого життя. Цей процес часто викликає тривогу та напруження.
Рекрутерка Меган Сноуболл, яка має досвід роботи з клієнтами в різних сферах, поділилася кількома суттєвими рекомендаціями щодо того, яких висловлювань слід уникати. Відмовившись від певних слів, фраз і тем, ви зможете продемонструвати свої найкращі якості, а також показати свою уважність і професіоналізм, повідомляє Parade.
Експертка не лише поділилася порадами, які фрази слід уникати під час співбесіди, але й запропонувала альтернативні варіанти висловлювань.
"Вважаю, що моє резюме говорить само за себе."
На справді, простого резюме недостатньо, щоб повноцінно представити свою історію під час співбесіди.
"Мета співбесіди - отримати додаткову інформацію, щоб визначити найкращого кандидата на посаду. Ваше резюме - це як прев'ю зворотного боку книги, і ви повинні дати більше контексту, ніж просто основний контекст. Воно також показує, як ви можете представити те, що було важливим для вас у цій ролі", - пояснює Сноуболл.
Натомість, експерт радить застосовувати висловлювання на зразок: "Мені б хотілося акцентувати увагу на своєму досвіді в...". Далі варто зазначити конкретний аспект вашого резюме та поділитися відповідною історією чи прикладом.
"Я залишив роботу, оскільки моя колишня компанія створювала неприязну атмосферу."
Навіть якщо це дійсно стало причиною вашого звільнення з попереднього місця роботи, згадувати про це на співбесіді точно не варто. У вас не так багато часу, щоб зарекомендувати себе, тож не варто витрачати його на негативний досвід в іншій компанії. Рекрутер не матиме часу для того, щоб зрозуміти, що відбувалося, а це дає місце для припущень.
Краще сказати щось на кшталт: "Я процвітаю в команді, яка працює (...)". Розкажіть про те, як виглядає для вас успішне або процвітаюче робоче середовище.
Сноуболл підкреслює: "Не забувайте поділитися своїми уявленнями про те, що є найважливішим для вас у майбутньому місці роботи, особливо в контексті корпоративної культури, можливостей для розвитку чи комунікації."
"У мене немає досвіду роботи з цим програмним забезпеченням чи цією програмою."
Навіть якщо ви не маєте досвіду роботи з інструментом, про який йдеться під час співбесіди, не слід зменшувати значення своїх наявних навичок.
"Іноді знання програмного забезпечення або інструментів, які використовує компанія, може суттєво вплинути на процес працевлаштування. Тому відповідь у такому форматі не забезпечує необхідний контекст для демонстрації ваших навичок та досвіду, які варто обговорювати на співбесіді," - зазначає рекрутер.
Замість простого визнання, що ви не знайомі з певним програмним забезпеченням, варто відповісти наступним чином: "Незважаючи на те, що я не мала практичного досвіду роботи з цим інструментом, на своїй попередній позиції я виконувала подібні завдання, використовуючи (назва) програмне забезпечення...".
4. "Мені б хотілося повернутися на крок назад..."
Хоча ви намагаєтеся продемонструвати своє розуміння назви або статусу посади, на яку подаєте заявку, ваше висловлювання може створити помилкове враження у співрозмовника.
Висловлюючи такі думки, ви фактично даєте зрозуміти інтерв'юеру, що позиція, на яку ви подаєте заявку, може виявитися менш захоплюючою чи значущою в майбутньому. Натомість спробуйте сформулювати свою відповідь інакше, наприклад: "Мене приваблює ця роль, оскільки...", адже таке твердження акцентує увагу на тому, чому ця вакансія є для вас чудовою перспективою, - зазначила Сноуболл.
5. "Чи можете поділитися додатковою інформацією про вашу компанію?"
На перший погляд, це може здатися цілком нормальним запитанням на співбесіді, проте насправді його краще уникати. Вона радить дізнатися про компанію заздалегідь, і за потреби ставити більш конкретні питання.
"Краще сказати щось на кшталт: "Готуючись до нашої розмови, я більше дізнався про (компанію) і був зацікавлений у (наступному). Який ваш досвід роботи з (заповніть пробіл)?" Це показує інтерв'юеру, що ви витратили час, щоб дізнатися більше про місію компанії, її продукти тощо. Це також дасть вам можливість отримати конкретне уявлення про те, що вас турбує в культурі компанії, або зрозуміти, як це могло б вам підійти", - додала рекрутерка.
6. "Якщо у вас є якісь питання, будь ласка, звертайтеся без вагань."
Саме ви прагнете отримати посаду, а не інтерв'юер, тому експертка не рекомендує говорити цю фразу на завершення співбесіди. Натомість Сноуболл радить скористатися можливістю, щоб у стислій формі нагадати, чому саме ви чудово підійдете на цю посаду.
Коли людина розпочинає пошук нової роботи, обман у резюме є абсолютно неприйнятним. Також не слід перебільшувати свої навички чи спотворювати свої очікування щодо майбутньої посади.
Проте є дещо, про що дійсно краще збрехати під час співбесіди, розповів експерт із працевлаштування та засновник сайту PracticeAptitudeTests.com Гай Торнтон. Одна з таких речей - перерви в роботі, адже деякі компанії досі ставляться до цього негативно. Можете сказати, що ви працювали на фрілансі, проходили професійні курси тощо.
Експерт також рекомендує не соромитися вказати неправдиву інформацію, якщо ви плануєте працювати лише протягом обмеженого часу.
"Якщо ви сприймаєте вакансію як короткострокове рішення або спосіб забезпечити фінансову підтримку для інших проектів, це абсолютно прийнятно. Проте, такі міркування не слід озвучувати під час співбесіди з потенційним роботодавцем," - підкреслив Торнтон.