Республіканці прагнуть висловити свою позицію, тоді як демократи виявляють занепокоєння: якою стала реакція Конгресу на коментарі Трампа про Іран.


Президент США Дональд Трамп раптово покинув саміт G7 і повернувся до Вашингтона для визначення позиції країни щодо конфлікту між Ізраїлем та Іраном. За інформацією, його адміністрація розглядає можливість залучення американських військових до ізраїльських дій проти Ірану, але остаточного рішення ще не ухвалено.

Зустріч Дональда Трампа з його командою з національної безпеки в Ситуаційній кімнаті тривала більше години і вже закінчилася. Однак подробиці ухвалених рішень залишаються невідомими. Як повідомляє CNN, це викликало подив серед законодавців у Конгресі.

Зокрема, сенатор-демократ Марк Ворнер висловився про те, що "агресивна позиція президента Трампа щодо Ірану викликає чимало запитань і занепокоєння".

"На мою думку, Трамп вчинив вірно, коли спочатку підкреслив, що США, безперечно, підтримують право Ізраїлю на самозахист. Але важливо, щоб це не призводило до нашої участі в конфлікті. Я зараз досить збентежений", - наводить CNN висловлювання депутата.

Ворнер, який очолює Сенатський комітет з розвідки, наголошує, що для законодавців "на даний момент головним завданням є гарантування безпеки американських співробітників у цьому регіоні". Однак він також зазначає, що якщо хтось "може передбачити зовнішню політику Дональда Трампа, то це вже справжній майстер у Вашингтоні".

Також, через брак єдиної позиції, республіканські законодавці виявилися в розгубленості, зазначає медіа. Лідер більшості в Сенаті Джон Тьюн висловив різку критику щодо термінового голосування Сенату на підтримку дій США стосовно Ірану, підкресливши, що наразі "президент має право" діяти самостійно.

Він охарактеризував ініціативу щодо отримання погодження Конгресу на будь-які військові дії США проти Ірану як "намагання поставити візок попереду коня", хоча водночас не заперечував можливість участі Конгресу в цьому процесі в майбутньому.

Інший видатний республіканець, сенатор Ліндсі Грем, висловив думку, що Трампу слід "незабаром ухвалити рішення" стосовно військової підтримки Ізраїлю. При цьому Грем вже раніше особисто закликав Трампа "зробити все можливе" для зупинки ядерної програми Ірану, зокрема "застосовуючи силу американських збройних сил".

"Якщо для припинення ядерної програми Ірану знадобляться бомби, зокрема, для знищення бункерів, нехай так і буде. Якщо нам потрібно співпрацювати з Ізраїлем, то нехай буде так. Наслідки неправильного виконання цієї місії можуть бути катастрофічними", - підкреслив Грем.

Голова Сенату з міжнародних справ Джим Ріш зазначив, що "Трамп вміло протягнув нитку через надзвичайно складну голку". Він також підкреслив, що Трамп має звертатися за консультаціями до фахівців у Конгресі.

Сенатор Томмі Тубервіль поділяє цю думку і вважає, що Конгрес повинен отримати можливість голосувати щодо будь-яких військових операцій проти Ірану. Він також висловив сподівання, що Трамп звернеться до них за консультацією.

"Ми маємо право висловити свою думку щодо цього, особливо коли мова йде про можливість Третьої світової війни, що не є виключеною. Це питання стає надзвичайно чутливим," - зауважив він.

Згідно з інформацією, яку повідомляв OBOZ.UA, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп вивчає можливість залучення американських військових до операцій Ізраїлю проти Ірану. Є припущення, що американські сили можуть взяти участь в атаках на ядерні об'єкти Ірану.

Раніше Трамп вже зажадав "безумовної капітуляції" Ірану, заявивши про повний контроль у повітряному просторі країни. Він додав, що аятола Алі Хаменеї, верховний лідер Ісламської Республіки, є "легкою ціллю", але поки що ніхто не буде його вбивати.

Related posts