Reuters: Трамп намагатиметься реалізувати спрощену "угоду про надра" в співпраці з Україною.


Адміністрація президента США Дональда Трампа може спробувати укласти з Україною спрощену угоду щодо корисних копалин, щоб пришвидшити процес, а потім обговорити детальні умови.

Цю інформацію отримало агентство Reuters з надійних джерел, як повідомляє "Європейська правда".

Ця інформація з'явилась після того, як минулого тижня президент України Володимир Зеленський відхилив пропозицію, згідно з якою США мали б отримати 50% критично важливих мінералів.

За інформацією, наданою джерелами агентства, це вказує на те, що для укладення остаточної угоди знадобиться певний час.

Відповідаючи на запитання про те, чи планує американська сторона продовжувати зусилля для укладення угоди, представник команди Трампа, який побажав залишитися анонімним, зазначив: "Безумовно, нам необхідно повернути цього чоловіка (Володимира Зеленського - Ред.) до реального світу".

Згідно з інформацією від джерел, Трамп вважає надзвичайно важливим можливість офіційно інформувати американців про те, що Сполучені Штати повертають кошти, які були витрачені на допомогу.

Інше джерело, обізнане в цьому питанні, повідомило, що Україна має намір домовитися з командою Трампа.

Інше джерело повідомило, що Київ готовий до переговорів, однак умови не повинні бути такими ж "агресивними", як ті, що спочатку пропонувались США.

Деталі обговорень у США щодо можливого угоди, зокрема інформація про те, хто з представників адміністрації брав участь у формуванні початкової пропозиції, залишаються невідомими.

Переглянутий підхід - лише один із кількох, які обговорюють у Білому домі щодо того, як укласти угоду з Києвом найближчими тижнями, що є надзвичайно швидко.

Переглянутий, спрощений підхід допоможе Сполученим Штатам оминути численні юридичні та логістичні перешкоди і дасть їм час для пізніших переговорів щодо деталей розроблення, включно з розподілом доходів, зазначає агентство.

Сам Трамп нещодавно розкритикував Зеленського за відмову підписати угоду про розробку українських корисних копалин.

Його радник з національної безпеки, Майк Волц, також вказав на зв'язок між різкими висловлюваннями Трампа щодо України та його ухиленням від підписання угоди.

Related posts