Російська Федерація прагне отримати від Сполучених Штатів певні компроміси стосовно України в обмін на можливість ведення переговорів про РСМД, згідно з даними ISW.


Здається, Кремль прив'язує свою участь у переговорах про контроль над озброєннями з США до отримання певних поступок у контексті війни в Україні.

Російський лідер Володимир Путін, здається, не має наміру продовжувати двосторонні переговори зі Сполученими Штатами стосовно контролю над озброєннями, прагнучи отримати компроміси у питанні війни в Україні. Таку інформацію містить звіт Інституту вивчення війни (ISW) за понеділок, 9 червня.

У звіті зазначається, що прессекретар Кремля Дмитро Пєсков відповів на запитання про скасування Росією мораторію на розміщення ракет наземного базування, заборонених Договором про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД), заявивши, що Росія зберігає "свободу дій", повторивши заяву заступника міністра закордонних справ Росії Сергія Рябкова від 7 червня про те, що "односторонній мораторій" Росії на розгортання таких ракет наближається до "логічного завершення".

Рябков також підкреслив, що для відновлення переговорного процесу щодо контролю над озброєннями між Росією та США необхідна "стійка... військово-політична база". Він зазначив, що Сполучені Штати повинні бути готові враховувати "основні інтереси" Росії, щоб сприяти нормалізації двосторонніх відносин.

У тексті також зазначено, що Рябков висловив думку, що дії Сполучених Штатів стосовно війни в Україні можуть свідчити про серйозність їхніх намірів у покращенні відносин з Росією. Водночас міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров підкреслив, що Росія готова відновити переговори щодо стратегічної стабільності з США, але лише за умови, що вони відбуватимуться на рівноправних засадах.

На думку аналітиків, представники Кремля, здається, вважають, що готовність Росії до переговорів про контроль над озброєннями зі Сполученими Штатами в майбутньому буде залежати від отримання певних превентивних поступок від американської сторони стосовно війни в Україні.

Зауважимо, США вважають, що Росія порушувала Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД), укладений у 1987 році. Зокрема, мова про ракету 9М729 комплексу Іскандер, яка має дальність, що перевищує 500 км, дозволяючи їй уразити цілі в Західній Європі при розміщенні в Калінінградській області.

Москва відкидає звинувачення у порушенні угоди. У 2019 році Російська Федерація виступила з пропозицією до США та НАТО щодо введення мораторію на розміщення подібних ракет в європейських країнах.

Нещодавно Рябков висловив думку, що Росія може скасувати мораторій на розміщення наземних ракет середньої та меншої дальності (РСМД). Він зазначив, що країна "змушена реагувати на виникнення нових, надзвичайно серйозних ракетних загроз".

Нагадуємо, що поки міжнародна спільнота зосереджена на конфлікті в Україні, Росія активно посилює свою військову присутність поблизу фінських кордонів та в країнах Балтії. Згідно з інформацією західних розвідок, Кремль готується до потенційного військового конфлікту з НАТО.

Related posts