Росія планує використовувати Червоний Хрест у своїй пропагандистській діяльності - ISW.


Російська влада намагалася використати зустріч з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), щоб узаконити окупацію України та поширити неправдиві наративи про нібито порушення прав людини українцями.

Президентка Міжнародного комітету Червоного Хреста Мір'яна Сполярич 17 вересня провела зустріч у Москві з низкою високопосадовців, серед яких був міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, уповноважена Кремля з прав дитини Марія Львова-Бєлова, уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова та президент Російського Червоного Хреста Павло Савчук. Цю інформацію оприлюднив новий огляд Інституту вивчення війни (ISW).

Сполярич підкреслила, що країни зобов'язані дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права, зокрема забезпечуючи доступ Міжнародного комітету Червоного Хреста до військовополонених. Вона акцентувала увагу на важливості захисту гуманітарних працівників, згадавши про нещодавню трагедію, коли внаслідок обстрілу на фронті в Донецькій області загинули троє співробітників МКЧХ.

ЧИТАЙТЕ ДОДАТКОВО: В ООН прокоментували можливість відправлення своєї місії до Курщини.

Разом з тим МЗС РФ стверджувало, що зустріч була зосереджена на гуманітарних питаннях Близького Сходу, Африки, Сахеля, Європи та Азії, а також діяльності МКЧХ в Росії.

У російському МЗС також зазначали, що делегація РФ говорила про нібито порушення українцями прав людини, в тому числі щодо поводження з військовополоненими та цивільним населенням.

Експерти підкреслюють, що існує значна кількість свідчень про жорстоке ставлення російських військових до українських військовополонених, а також про їхні страти і незаконну депортацію українських громадян, включаючи дітей, до Росії. Крім того, Російська Федерація не надала повного доступу до своїх установ, де утримуються військовополонені, для інспекторів Міжнародного комітету Червоного Хреста, в той час як Україна регулярно забезпечує доступ до свого основного табору для військовополонених.

Ще у липні 2024 року український омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що більшість українських військовополонених, які повернулися додому, повідомляють, що не бачили та не спілкувалися з представниками МКЧХ, перебуваючи в полоні.

Related posts