Російська Федерація знову виявляє геноцидні наміри стосовно українського народу, заявило Міністерство закордонних справ.

У Міністерстві закордонних справ висловили свою позицію щодо заборони, накладеної окупантами, на вивчення української мови в освітніх закладах на українських територіях.
Міністерство закордонних справ України прокоментувало рішення рашистів про заборону вивчення української мови в школах на тимчасово окупованих територіях України, назвавши його черговим виявом геноцидної політики.
"Імперська Росія, що постійно використовує мовні питання для обґрунтування своєї агресії, реалізує свідомо сплановану політику русифікації, асиміляції, геноцидного знищення цілих народів, придушення інших культур і атак на національну ідентичність", - зазначено в коментарі Міністерства закордонних справ.
У міністерстві зазначили, що "протягом багатьох століть Московія робила спроби заборонити українську мову більш ніж 130 разів".
"Зрештою автори цих спроб згинули разом зі своїми указами, циркулярами та доносами, а українська мова пережила всіх гнобителів. Так само зійдуть на пси сучасні спроби продовжити царські репресії та сталінський лінгвоцид... Окупанти згинуть, а Чаплинка Куліша та решта Херсонщини, Запоріжжя та нашого Півдня були та будуть Україною. І коли російський чобіт забереться геть з української землі, вслід йому пролунає відбірне та міцне українське слово", - заявили в українському МЗС.
Напередодні з'явилася новина про те, що Міністерство освіти Російської Федерації ухвалило рішення про виключення української мови з федеральної освітньої програми. У коментарях до цього кроку російські ЗМІ зазначили, що "українська мова буде виключена з розділу, присвяченого навчання рідній мові в школах національних республік на всіх рівнях освіти".
Згідно з інформацією Міністерства освіти Росії, у 2023-2024 навчальному році українську мову викладали обов'язково лише на тих територіях України, які були окуповані російськими військами, зокрема в Запорізькій та Херсонській областях.
Нагадаємо, що в Польщі було ухвалено рішення впровадити українську мову як другу іноземну в навчальних закладах.