Росія нарощує випуск дронів "Шахед" у рамках зимових операцій проти України, згідно з повідомленням ISW.


У Татарстані на заводі було вироблено 5760 дронів "Шахед" з січня по вересень 2024 року. Це вдвічі перевищує показники минулого року.

Росія активізує виробництво дронів "Шахед" у переддень зимової кампанії проти України на 2024-2025 роки, незважаючи на існуючі санкції та технологічні труднощі.

Цю інформацію наводить свіжий звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).

За інформацією CNN, посилаючись на джерела з української військової розвідки, 27 грудня було повідомлено, що російський завод, що спеціалізується на виробництві безпілотників "Шахед" у спеціальній економічній зоні "Алабуга" в Татарстані, виготовив 5760 дронів "Шахед" у період з січня по вересень 2024 року. Цей показник вдвічі перевищує обсяги виробництва 2023 року. Згідно з витоками документів, підприємство вже уклало контракт на виготовлення ще 6000 дронів до вересня 2025 року.

Супутникові знімки свідчать про те, що російська адміністрація зведе дві нові споруди та, ймовірно, розмістила сітчасті конструкції для захисту від дронів над декількома будівлями на території в "Алабузі".

Згідно з інформацією, отриманою з українських оборонних розвідок, підприємство "Алабуга" почало виготовлення простих безпілотників-приманок, що зовні подібні до дронів Shahed. Російські збройні сили планують застосовувати ці приманки для обходу українських систем ППО влітку 2024 року.

Джерела повідомили, що Росія має намір виготовити 10 000 безпілотників-приманок до кінця 2024 року -- майже вдвічі більше, ніж кількість ударних безпілотників Shahed, які Росія виготовила за перші дев'ять місяців 2024 рік -- тому що виробництво безпілотних літальних апаратів-приманок у 10 разів дешевше, ніж "Шахед".

РФ також побудувала залізничну станцію "Алабуги" з прямим залізничним сполученням між Росією та Китаєм, яку, за словами офіцера української розвідки, можна використовувати для передачі між КНР компонентів, необхідних для виробництва безпілотників.

Однак Росія ще не усунула обмеження у своїй здатності виробляти та використовувати безпілотники Shahed і, ймовірно, продовжить боротися з цими обмеженнями в 2025 році. Раніше ISW спостерігала ознаки того, що санкції Заходу ускладнюють можливість Росії постачати якісні компоненти для безпілотників Shahed і що Росія все більше покладається на низькоякісні двигуни з КНР для дронів Shahed.

Українські інновації в радіоелектронній боротьбі (РЕБ) також, схоже, дозволяють українським силам ефективніше протидіяти ударам "Шахедів".

В аналітичному центрі ISW вважають, що російські війська, ймовірно, продовжать нарощувати свої зусилля у виробництві протягом зимового періоду 2024-2025 років, щоб нанести значні удари по українській енергетичній системі та критично важливій інфраструктурі.

"Росія, ймовірно, має намір і надалі збільшувати виробництво та використання безпілотників "Шахед" після очікуваного підписання в січні 2025 року російсько-іранської Угоди про всеосяжне стратегічне партнерство", - зазначає Інститут вивчення війни.

У попередніх повідомленнях засобів масової інформації згадувалося, що штучний інтелект, використовуваний у "Шахедах", здатний виявляти електростанції, навіть коли вони не підключені до електромережі.

Related posts