"Справа не в етиці": військовий роз'яснив, чому Україні не слід ігнорувати західні обмеження на постачання зброї.


Сазонов підкреслив, що цей процес триватиме до тих пір, поки Україна не забезпечить себе необхідною кількістю власних озброєнь.

Україна не має права ігнорувати обмеження, встановлені західними державами щодо використання озброєння, оскільки це може призвести до втрати підтримки. Тому необхідно активно розвивати національну оборонну промисловість, зазначив військовослужбовець Збройних Сил України та політолог Кирило Сазонов.

"Вони (західні країни, - ред.) могли й взимку не залишати нас без допомоги, снарядів, коли ми тримали деякі напрямки, і під час штурму Авдіївки могли давати більше зброї. Це б врятувало багато життів. Вони багато що могли, але багато що не зробили. І зараз досі вагаються, чи дозволяти нам бити по російських авіабазах їхньою зброєю. Тому я, як військовий, для себе зробив наступний висновок. Союзники - це добре, партнери - це добре, але у кожного є свої інтереси. Я, як військовий, можу довіряти й покластися тільки на Україну та український народ. Це ті, на кого можемо розраховувати 100%", - додав він в інтервʼю "24 каналу".

Військовий зазначив, що наразі існує необхідність у збільшенні запасів снарядів, мін, безпілотників, бомб, ракет і систем протиповітряної оборони. Для цього, однак, потрібні фінансові ресурси.

"Тому, я вважаю, що саме зараз для українського бізнесу держава має зробити все: мінімум податків, перевірок, тиску та адміністрування; зниження тарифів на залізничне перевезення та щось інше. Бо розраховувати можемо тільки на свою зброю, свій народ, свій бізнес та свою державу. Решта може бути, а може зникнути будь-якої миті. Решта - ненадійно. Держава може розраховувати винятково на свою армію. А не на гарантії на папері, як ми бачили в Будапештському меморандумі. Армія може розраховувати на свій народ, свою державу. Все решта - опціонально, може бути, може ні. Я до такого висновку прийшов: більше не вірю нікому, окрім українців та України", - пояснив він свою думку.

Сазонов також прокоментував обмеження Заходу на застосування поставленої Україні зброї. Він пояснив, чому не можна порушувати висунуті західними країнами умови.

"Суть не в якійсь етиці чи моральних принципах. Не в тому, що ми відрізняємось від Путіна. У цей момент ми ведемо бойові дії, використовуючи зброю, яка потребує ремонту та регулярних постачань. Нам не дали простий інструмент, як молоток чи меч, якими ми могли б захищатися. Ракети, снаряди та міни - це те, що ми постійно отримуємо у вигляді допомоги. Якщо ми порушимо умови, на які погодились, то можемо втратити цю підтримку. Можливо, наші партнери це зрозуміють, а можливо, й ні. Ми не можемо дозволити собі ризик, адже це може призвести до зупинки постачань усіх видів зброї. Отже, на жаль, справа не лише в совісті та чесності, а в нашій залежності та необхідності виконувати свої зобов’язання", - підкреслив військовослужбовець ЗСУ.

Сазонов зазначив, що цей процес триватиме, поки Україна не забезпечить себе необхідною кількістю зброї. На це слід було зосередитися ще кілька десятиліть назад.

"Ми впровадили нову ракету-дрон під назвою "Паляниця", а також маємо дрони, що виготовлені в Україні. У нашому арсеналі є ефективна вибухівка та пристрій "Запальничка", які активно використовуємо. Саме наш тактичний підрозділ "Грім" у складі 41 бригади розробив ці технології. Ми щиро ділимося ними з нашими сусідами та побратимами. Не забудемо, як українці під керівництвом СБУ створили морський дрон "Малюк", що завдавав ударів по Чорноморському флоту. Наша зброя, наше виробництво - це наша потужність. Мені здається, ще 30 років тому варто було б зосередитися на цьому напрямку. Але ніхто не міг передбачити таку масштабну війну у 2022 році. Зараз ми за це розплачуємось і навчаємось заново", - підсумував військовослужбовець.

Невдовзі президент України Володимир Зеленський отримає свій останній шанс вплинути на американського президента Джо Байдена, аби той переглянув свою позицію щодо використання далекобійної зброї на території Росії. Як повідомляє The Economist, їхня зустріч відбудеться наступного тижня в Нью-Йорку в рамках щорічної Генеральної Асамблеї ООН.

В той же час, видання The Telegraph підкреслює, що атаки на російські території за допомогою ракет Storm Shadow можуть бути малоефективними без підтримки американських озброєнь. Тому, якщо Вашингтон не надасть Києву можливість використовувати ракети HARM і MALD, це може призвести до того, що українські сили "просто марнують цінну зброю".

Related posts