Рішучий партнер. Яка інформація про Еммануеля Макрона та як еволюціонували його погляди на ситуацію в Україні?


Погляд Макрона на конфлікт в Україні

Вчора, 21 грудня, Еммануель Макрон відзначив свій 47-й день народження. Він з'явився на світ у місті Ам'єн, розташованому на півночі Франції, в родині медиків. Спочатку навчався в місцевій школі, але в останньому році здобував освіту в престижному ліцеї в Парижі.

Пізніше Макрон отримав магістерський ступінь з філософії в університеті Нантера. Він також здобув магістратуру в сферах державного управління та економіки в Паризькому інституті політичних досліджень. Крім того, Макрон проходив стажування в посольстві Франції в Нігерії в рамках програми Національної школи адміністрації.

З дитинства Еммануель Макрон грав на фортепіано. Цікавився театром і відвідував шкільний гурток, де і познайомився зі своєю майбутньою дружиною - вчителькою французької та керівницею театральної студії Бріжит Троньє. Хлопцю було 15 років, а його обраниці на той момент 39.

Зображення: Еммануель Макрон разом із дружиною Бріжит (facebook.com/elysee.fr)

Через різницю у віці батьки Макрона спочатку намагалися запобігти стосункам, тому відправили його до Парижа закінчувати останній рік школи. Але у 2007 пара возз'єдналася та досі разом. Спільних дітей у них немає, проте у Бріжит від першого шлюбу є троє дітей та семеро онуків.

Кар'єра Еммануеля Макрона почалася з державної служби. Протягом чотирьох років він обіймав посаду інспектора в Генеральній інспекції з фінансів при Міністерстві економіки. У 2008 перейшов у банківський сектор і почав працювати в Rothschild & Cie Banque.

У банку Ротшильдів Макрон відігравав ключову роль у купівлі підрозділу дитячого харчування компанії Pfizer компанією Nestlé за 9 мільярдів євро, що дозволило йому стати мільйонером. Загалом, у період з 2010 по 2012 рік його прибуток склав 2 мільйони доларів. У той час ЗМІ охрестили Макрона "Моцартом фінансового світу".

У 2006 році Еммануель Макрон познайомився з французським політиком Франсуа Олландом, був його неофіційним радником з питань бізнесу. Коли Олланд переміг на виборах президента у 2012, Макрон отримав посаду заступника генерального секретаря Єлисейського палацу та радника з питань економіки та фінансів.

У 2014 році Еммануель Макрон отримав призначення на пост міністра економіки, промисловості та цифрових технологій. Він став ініціатором законопроєкту, який згодом отримав його ім'я - "закон Макрона". Ця ініціатива мала на меті лібералізацію ряду економічних секторів, зокрема впровадження конкуренції в автобусному транспорті та дозволення роботи магазинів у недільні дні.

Протягом року Макрон залишив уряд і проголосив себе політиком незалежного напрямку.

У 2016 році він заснував свою політичну партію під назвою "Вперед, Республіка!", наголошуючи, що її основи не стоять ні на лівих, ні на правих ідеях. В умовах, коли тільки 12% французького населення (згідно з опитуваннями того ж року) висловлювали довіру традиційним політичним силам, така стратегія виявилася успішною.

Фото: Макрон став наймолодшим президентом Франції (Getty Images)

На президентських виборах 2017 з 66% підтримки переміг у другому турі опонентку Марін Ле Пен. Таким чином, Еммануель Макрон у віці 39 років став наймолодшим президентом Франції.

У 2022 році він вдруге зіткнувся в президентських виборах з лідеркою правої партії Марін Ле Пен, і цього разу здобув тріумф, отримавши 58,5% голосів.

Як президент Франції, Макрон також виконує роль одного з двох співпринців Андорри.

Під час свого президентства Макрон запропонував ряд реформ, які викликали змішані реакції у суспільстві і стали причиною масштабних протестів.

Зокрема, він ініціював реформу трудового законодавства, яка мала на меті зменшити рівень безробіття та підвищити конкурентоспроможність економіки. Процедура розв'язання трудових конфліктів була спрощена, а умови звільнення працівників стали менш обтяжливими. Незважаючи на те, що ця ініціатива не здобула широкої підтримки серед населення, рівень безробіття все ж зменшився.

Однією з ключових задач, яку поставив перед собою Макрон, стало зменшення кількості державних службовців. Це рішення викликало значне невдоволення серед працівників бюджетної сфери, що, у свою чергу, призвело до масових протестів і страйків.

У 2018 році лідер Франції змушений був оголосити надзвичайний економічний і соціальний режим у зв'язку з протестами "жовтих жилетів".

Французи вийшли на вулиці, протестуючи проти зростання цін на паливо та нових податків. Активісти виступили за підвищення зарплат і пенсій, а також за відновлення прогресивного оподаткування багатства. Протестні акції набирали обертів у 2019 та 2020 роках.

Попри кількатижневі страйки, з другої спроби президент Франції торік домігся ухвалення закону про збільшення пенсійного віку з 62 до 64 років.

Макрон активно підтримує ідеї модернізації, трансформації та розширення національних збройних сил. У 2023 році він підписав закон, що передбачає збільшення витрат на оборону на 40%, що в результаті складе 413 мільярдів євро протягом наступних семи років.

Фото: президент Франції стикнувся із політичною кризою (Getty Images)

Після переобрання на другу каденцію Макрон постав перед труднощами у формуванні стабільної більшості в парламенті, а влітку 2024 розпустив Національну асамблею та скликав дострокові парламентські вибори.

У вересні було створено новий уряд, але вже 5 грудня парламент висловив йому вотум недовіри. Це перший подібний випадок за останні 62 роки, що свідчить про серйозну політичну нестабільність у державі.

13 грудня Макрон призначив новим прем'єром Франсуа Байру - очільника ліберальної партії "Демократичний рух", яка входить до пропрезидентської політичної коаліції "Разом".

Від початку повномасштабного вторгення РФ ставлення Еммануеля Макрона до України суттєво змінилося.

Напередодні війни він виступав за дипломатію та посилення роботи Нормандського формату. 7 лютого 2022 їздив до Москви та провів шестигодинні переговори з лідером Кремля.

Після завершення зустрічі Еммануель Макрон повідомив, що Володимир Путін запевнив його в тому, що "не розпочне нових військових дій поблизу українських кордонів". У наступний день президент Франції відвідав Київ для переговорів з Володимиром Зеленським. Цей візит став першим для французького лідера в Україну за останні 24 роки.

Фото: на початку війни Макрон підтримував діалог із Путіним (kremlin.ru)

24 лютого 2022 року Еммануель Макрон категорично засудив дії Росії та наголосив на винуватості Володимира Путіна у виникненні конфлікту. Він висловив свою підтримку Україні, підкреслюючи відвагу українського народу та президента Володимира Зеленського.

Водночас протягом перших місяців війни очільник Франції намагався зберегти діалог з Москвою, провів кілька телефонних розмов із Путіним. Макрон сам себе називав "відповідальним лідером", що найдовше намагався вмовити Путіна припинити агресію проти України.

У червні 2022 Еммануель Макрон відвідав Україну разом із канцлером Німеччини Олафом Шольцом та прем'єр-міністром Італії Маріо Драгі, щоб продемонструвати "європейську єдність".

Під час свого візиту до Ірпеня він зазначив, що країни, які залишилися осторонь під час російсько-української війни, вчинили фатальну помилку і стали спільниками нового імперіалізму. Макрон також підкреслив, що "Франція підтримує українських громадян - без будь-якої неоднозначності".

Screenshot from x.com/EmmanuelMacron

Невдовзі позиція французького керівника щодо конфлікту в Україні стала ще рішучішою. Він активно відстоював ідею про постачання сучасної зброї та висловлював критику на адресу інших союзників за їхнє зволікання з наданням військової підтримки. Водночас Франція зайняла одну з провідних ролей, надавши Україні дозвіл на використання далекобійних ударних систем проти російських територій.

Макрон висловив думку, що стабільний мир може бути досягнутий лише за умови відновлення міжнародно визнаних кордонів України, що включає й Крим. Він також підкреслив підтримку прагнень України до членства в Європейському Союзі та зазначив, що Франція не заперечуватиме проти можливості запрошення України до НАТО.

Фото: президент України Володимир Зеленський та президент Франції Еммануель Макрон (Getty Images)

На початку 2024 року його коментар щодо ймовірного розміщення військ НАТО в Україні спричинив значний резонанс. У даний час Емануель Макрон активно займається питанням миротворчої місії та проводить переговори з партнерами.

Французький керівник підкреслює, що в конфлікті між Росією та Україною йдеться про безпеку всього європейського континенту, тому союзники повинні бути готові до рішучих кроків: "Якщо Росія продовжить ескалацію, і ситуація стане ще гіршою, ми маємо бути готові приймати ті рішення, які забезпечать, щоб Росія ніколи не здобула перемогу".

Related posts