Рівень бідності в Україні "є таким, що викликає серйозне занепокоєння" - Міністерство соціальної політики.


Рівень бідності в Україні є таким, з яким важко миритися і суттєво перевищує показники в інших країнах. Про це в інтерв'ю Радіо Свобода зазначила заступниця міністерки соцполітики Дарія Марчак.

Вона зазначила, що забезпечення українців від бідності є "однією з основних цілей Міністерства соціальної політики".

Так урядовиця відповіла на питання про зміну Світовим банком підходу до підрахунків кількості населення, яка перебуває за межею бідності. Згідно з новою методикою та відкритими даними про розміри пенсій, за підрахунками журналістів, сьогодні в Україні близько 8,8 мільйона людей проживають за межею бідності.

"Це питання дуже складне, воно багатошарове, але, очевидно, що рівень бідності в нашій країні є таким, з яким важко миритися. І, очевидно, суттєво перевищує показники в інших країнах, на які нам хотілося б рівнятися", - зазначила урядовиця.

Вона також розповіла, що розв'язувати питання бідності в міністерстві хотіли б кількома способами. Зокрема, потрібен перегляд програми із захисту українців від бідності.

"У нас є програма допомоги малозабезпеченим особам, але ми бачимо, що ця програма недостатньо ефективна, тому що у нас на сьогодні в середньому 180-190 тисяч родин, які є користувачами цієї програми. І ви самі навели цифри, ми бачимо, що ця програма не має того масштабу, який з урахуванням рівня бідності ми мали б забезпечити", - заявила Дарія Марчак.

Іншим важливим елементом системи боротьби з бідністю є не лише задоволення фінансових потреб сім'ї в даний момент, а й забезпечення умов, за яких у майбутньому вона не буде потребувати такої підтримки.

"Ми маємо забезпечити, що у нас виплата надається разом з послугою. Ми маємо сказати, що гроші - разом з набором дій, які держава і сама людина мають зробити, щоби далі не повертатися в цей стан бідності. І ми говоримо про те, що це може бути робота з повернення людини на ринок праці. Програми перенавчання, працевлаштування, можливо, переїзд в іншу громаду, тому що там кращий роботодавець, де ти можеш краще реалізувати свої навички", - пояснила урядовиця.

Одночасно, згідно з висловлюваннями Марчака, цей аспект "не підлягає реалізації для літніх людей".

Крім того, для того щоб програми підтримки працювали ефективно, необхідно вирішити питання з прожитковим мінімумом, підкреслила заступниця міністра соціальної політики.

"Згідно з законодавством, у нас визначено численні розміри прожиткових мінімумів, однак, на жаль, ці показники, м'яко кажучи, суттєво відрізняються від реального рівня життя. Ми вважаємо, що фактичний прожитковий мінімум повинен бути щонайменше вдвічі вищим за ті суми, що закріплені в законі", - зазначила Дарія Марчак.

За останніми даними Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), в Україні "ситуація в сфері безпеки, нестача робочої сили та енергетичних ресурсів продовжують гальмувати економічні процеси, в той час як показники міграції населення, безробіття та бідності залишаються на високому рівні".

ОЕСР вважає, що для відновлення Україні необхідно здійснити "значні зміни в своїй політиці для заохочення економічних рішень, які сприятимуть підвищенню продуктивності". За оцінками організації, темпи економічного зростання залишаться помірними, поки триває війна, а приватний сектор відіграватиме ключову роль у процесі відбудови країни.

Related posts