Родовище "Добра": Єрмак оголосив про перший перспективний проєкт у рамках ресурсної співпраці між Україною та США.
Україна веде підготовку до оголошення конкурсу на розробку родовища, що "може стати першим проєктом у межах співпраці зі США". Йдеться про літієве родовище "Добра" в Кіровоградській області та про угоду щодо корисних копалин.
Цю інформацію озвучив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Він підкреслив, що з американськими партнерами вже було проведено докладні обговорення щодо співпраці.
"Приємно спостерігати, як наші зустрічі у Вашингтоні минулого тижня переходять у реальні дії," - зазначив Єрмак.
Очільник ОП повідомив, що під час саміту "Групи семи" в Канаді відбулися переговори з американськими представниками. Зокрема, Єрмак, у супроводі першої віцепремʼєрки Юлії Свириденко, зустрівся з міністром фінансів США Скоттом Бессентом.
Родовище літію "Добра" розташоване у центральній частині України, в межах Новоукраїнського району Кіровоградської області. Зазначена ділянка - це родовище літієвих руд а межах Станкуватського рудного поля Центральноукраїнського (Шполянсько-Ташлицького) рідкіснометалевого району.
На цій території було виявлено літій, рубідій, цезій, ніобій, олово, тантал, а також значні рівні берилію.
Ділянка "Добра" охоплює площу 1700 гектарів і складається з двох секцій. Це одна з найбільших територій на Кіровоградщині, що містить літієві руди, поряд із Полохівським родовищем.
Як стало відомо з повідомлення OBOZ.UA, президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром фінансів США Скоттом Бессентом під час саміту G7. Юлія Свириденко зазначила, що головною темою обговорення було розширення мандату "Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови", зокрема, щодо фінансування проектів у сфері оборонної промисловості України.
"Американська сторона відкрита до такої співпраці", - стверджувала урядова посадовиця.
Нагадаємо, що Україна і США підписали ще дві угоди в межах "угоди про надра". Вони визначають, як саме працюватиме спільний інвестиційний фонд і як наповнюватиметься його капітал. Угоди передбачають, що США вкладатимуть гроші й озброєння, а Україна - половину доходів від нових ліцензій на надра, причому всі прибутки перші 10 років реінвестовуватимуться в українську економіку.