Росія розробляє озброєння, здатне знищити тисячі супутників системи Starlink, згідно з інформацією від Forbes.


Експерти висловлюють занепокоєння, що Росія може здійснити вибух однієї або декількох ядерних боєголовок у космосі, з метою вивести з ладу частину американської супутникової системи.

У своїй статті для Forbes аналітик Кевін Холден Платт зазначає, що Росія створює потужний арсенал озброєнь, здатний забезпечити перемогу в масштабному космічному конфлікті з Заходом, що також становить загрозу для супутників Starlink.

Головний директор з космічної безпеки та стабільності в Secure World Foundation Вікторія Самсон, визнана одна з провідних світових фахівців у галузі космічної безпеки та озброєнь у космосі, підкреслює, що Москва проводить тестування своєї протисупутникової ракети "Нудоль", яка вже раніше використовувалася для знищення радянського космічного апарату на низькій навколоземній орбіті.

Самсон вказує, що російське Міністерство оборони, можливо, розглядає можливість оснащення ракети "Нудоль" ядерними боєголовками. При цьому вона застерігає, що "Нудоль" становить потенційну загрозу для всіх американських космічних апаратів на низькій навколоземній орбіті.

"У сферу дії "Нудолі" входять всі космічні апарати, починаючи з Міжнародної космічної станції (МКС) і закінчуючи супутниками SpaceX Starlink, які забезпечують широкосмуговий зв'язок для українців, які опинилися в облозі. Також сюди належать космічні апарати Planet Labs, що створюють вражаючі знімки високої чіткості, на яких можна спостерігати за переміщенням російських танків і ракетних бригад під час вторгнення", - зазначається в статті.

Самсон у своєму коментарі для Forbes підкреслила, що досі залишається невизначеним, скільки ядерних ракет може випустити Москва.

"Я б думала, що їх буде декілька, щоб мати запас на випадок, якщо з першою виникнуть труднощі... Проте ця зброя буде настільки потужною, що не знадобиться цілий флот."

Водночас вона зазначає, що вибух потужної ядерної бомби на орбіті може не тільки знищити тисячі супутників, а й швидко призвести до загибелі всіх астронавтів, які перебувають поблизу.

Згідно з інформацією, наданою експертами з ядерної зброї Агентства зі скорочення оборонної загрози Пентагону, які провели серію симуляцій ядерних вибухів на різних висотах в космосі, вибух 5000-кілотонної ядерної боєголовки поблизу Міжнародної космічної станції (МКС) може призвести до миттєвої загибелі всіх її мешканців. Фахівці стверджують, що цей вибух викликатиме променеву хворобу у астронавтів приблизно через годину, і з ймовірністю 90% призведе до їхньої смерті протягом наступних 2-3 годин.

Олена Гроссфельд з Королівського коледжу Лондона висловлює скептицизм щодо ймовірності використання Росією ядерної зброї, за винятком ситуацій, що передбачають повномасштабну війну.

Незважаючи на те, що деякі фахівці з оборонної сфери висловлюють припущення про можливість підриву Кремлем однієї чи кількох ядерних боєголовок у космосі як асиметричної атаки, яка могла б знищити принаймні частину американської супутникової системи, Гроссфельд зазначає, що така стратегія несе в собі великі ризики для Росії.

Якщо на орбіті відбудеться атомний напад, що призведе до знищення хоча б одного американського супутника, призначеного для моніторингу міжконтинентальних балістичних ракет Москви, то це може бути сприйнято як сигнал до можливого ядерного удару. У такому випадку, США можуть відповісти потужною контратакою.

"На мою думку, загроза ядерного удару з боку Росії в космосі є більше інструментом саботажу, аніж реальною можливістю знищення американських супутників," - зазначила вона.

Раніше західні ЗМІ писали, що Україні поки що доведеться змиритися із залежністю від супутникового зв'язку Маска, оскільки на сьогодні не існує жодного альтернативного варіанту для України, який міг би замінити Starlink.

Отже, єдиною європейською альтернативою є Eutelsat, який має всього 600 супутників, тоді як у Starlink їх налічується 7000. Пропускна здатність мережі Маска над Україною перевищує Eutelsat у 23 до 490 разів.

Related posts