Росія втрачає можливість підтримувати ефективну оборону та економічну стабільність, згідно з даними ISW.
Санкції, накладені на Росію, разом із поширеними корупційними схемами, нестачею робочої сили, витратами на військові дії в Україні та низькою ефективністю оборонної промисловості, суттєво послаблюють можливості Федерації підтримувати належну функціональність оборонного сектору та забезпечувати економічну стабільність.
Источник: ISW
Відзначено, що "Росія стикається з величезними витратами, необхідними для підтримки своїх військових операцій проти України, в умовах посилення економічного тиску, нестачі робочої сили та системної корупції, які підривають стабільність оборонно-промислового комплексу країни".
Деталі: Аналітики підкреслюють, що міністр оборони США Ллойд Остін заявив про те, що Росія витратила понад 200 мільярдів доларів на військові дії в Україні, а також понесла втрати, що перевищують 700 тисяч військових убитими та пораненими з лютого 2022 року. При цьому, середні щоденні втрати складають приблизно тисячу солдатів.
9 грудня Український центр протидії дезінформації оприлюднив інформацію про те, що ліквідні активи Росії у Фонді національного добробуту зменшилися з 140 мільярдів доларів у лютому 2022 року до 53,8 мільярда станом на 1 грудня 2024 року.
Центральний банк вказав на те, що Росія дедалі більше залежить від своїх запасів китайських юанів та реалізації золота для покриття бюджетного дефіциту. Крім того, країна планує виділити одну третину свого національного бюджету на 2025-2027 роки на оборонні витрати, що свідчить про нерозумне визначення пріоритетів, коли війна ставиться вище за економічну стабільність.
Водночас, в огляді зазначається, що генеральний прокурор Росії Ігор Краснов 9 грудня повідомив про зростання кількості корупційних злочинів, включаючи хабарництво, на майже 30% у 2024 році в порівнянні з 2023 роком. Крім того, російські органи влади притягли до дисциплінарної відповідальності понад 30 тисяч чиновників за корупційні правопорушення у 2024 році.
Економічний тиск на Росію, що посилився внаслідок війни, у поєднанні з поширеною корупцією, нестачею робочої сили та неефективністю оборонної промисловості, ймовірно, призведе до подальшого збільшення витрат на військові дії. Це, своєю чергою, може ще більше підірвати можливості Росії ефективно підтримувати оборонний сектор, одночасно намагаючись зберегти економічну стабільність.
ISW вже підкреслював аналогічні тенденції та статистичні показники в російській економіці, які свідчать про те, що економічний шлях Росії є невизначеним як у середньостроковій, так і в довгостроковій перспективі, що поступово посилюватиме тиск на її можливості продовжувати військові дії проти України.