ISW прогнозує, що Росія матиме труднощі з забезпеченням своїх військових потреб у конфлікті з Україною.


Експерти Інституту вивчення війни вказують на те, що Росія зіштовхнеться з нестачею озброєння та матеріальних засобів для війни проти України і поглибить залежність у цьому питанні від іноземних партнерів.

Источник: ISW

Росія, напевно, зіткнеться з дедалі більшими труднощами у виробництві та придбанні матеріальних ресурсів, які потрібні для проведення її операцій в Україні. Внаслідок цього Кремль, ймовірно, все більше покладатиметься на міжнародних партнерів для забезпечення своїх матеріальних потреб.

Аналітики звертають увагу на те, що армія Росії в значній мірі орієнтується на відновлення запасів озброєння та військової техніки часів Радянського Союзу, зокрема бронетехніки, щоб забезпечити ефективність своїх наступальних дій в Україні.

Дослівно: "Російській владі, ймовірно, доведеться ще більше мобілізувати російську економіку і оборонну промисловість та інвестувати в розбудову потенціалу, якщо російські військові мають намір підтримувати нинішній темп операцій у середньостроковій і довгостроковій перспективі, оскільки Росія вичерпує свої обмежені радянські запаси, але неясно, чи зможе російська оборонна промисловість виробляти достатньо продукції, щоб витримати високий рівень втрат техніки, яких зазнають російські війська в Україні, навіть за умови подальшої економічної мобілізації".

Деталі: Вже раніше аналітики ISW зазначали, що спроби Росії зміцнити свій оборонно-промисловий комплекс, ймовірно, не зможуть витримати тиск середньо- та довгострокових факторів, таких як прогнозований брак робочої сили та наслідки західних санкцій.

Керівник Головного управління військової розвідки України генерал-лейтенант Кирило Буданов звернув увагу на роль Північної Кореї як найвпливовішого військового союзника Росії.

Він підкреслив, що постачання артилерійських боєприпасів з Північної Кореї до Росії має безпосередній і швидкий вплив на хід війни. Українські сили помічають збільшення інтенсивності російських операцій вже через кілька днів після отримання цих боєприпасів.

Згідно з інформацією, на червень 2024 року Північна Корея постачила Росії 4,8 мільйона артилерійських снарядів.

Точно кажучи: "Росія отримувала підтримку від Північної Кореї, що дозволяло їй утримувати істотну артилерійську перевагу над Україною. Цю перевагу Москва використовувала для реалізації серії наступальних операцій, які мали на меті не дати українським військовим шансу на захоплення ініціативи".

Деталі: Інститут вивчення війни (ISW) повідомляє про те, що останнім часом російська сторона активніше налагоджує військові зв’язки з Північною Кореєю. Це підтверджується візитом Сергія Шойгу, голови Ради безпеки Росії, до Пхеньяна 13 вересня, а також візитом Володимира Путіна в червні 2024 року, під час якого він уклав угоду про всебічне стратегічне партнерство з президентом Північної Кореї Кім Чен Ином.

На думку експертів, поглиблення військового партнерства Росії з Північною Кореєю є символічним для відносин, які Росія прагне побудувати з Іраном, КНР та іншими бажаними партнерами.

Згідно з прогнозами, Росія, ймовірно, зіткнеться зі зменшенням своїх запасів озброєння та техніки. Вона намагатиметься компенсувати цей брак, якщо не вдасться успішно обійти західні санкції та суттєво розширити співпрацю з іноземними партнерами, аби забезпечити себе необхідною військовою технікою, комплектуючими та товарами подвійного призначення.

Related posts