Росія опинилася в складній ситуації і намагається використати переговори на свою користь: аналітики ISW розкрили стратегію Кремля.


Країна-агрессор Росія продовжує зіштовхуватися зі значними військовими та економічними викликами, які здатні серйозно поставити під загрозу її здатність вести війну в Україні. Це може посилити бажання Кремля досягти своїх цілей шляхом припинення вогню за посередництва або мирних переговорів у короткостроковій перспективі.

Однак для досягнення цієї мети Захід має здійснити максимально інтенсивний тиск на Російську Федерацію, щоб вона й надалі зазнавала втрат. Таку позицію висловили експерти Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).

У доповіді Офісу директора національної розвідки США (ODNI) підкреслюється, що Росія зазнала суттєвих втрат в Україні і стикається з викликами, пов'язаними з недостатньою якістю своїх нових військовослужбовців. Окрім цього, російська економіка демонструє серйозні труднощі, оскільки країна намагається знайти баланс між потребами оборонної промисловості та цивільного сектору.

Командувач Європейського командування Збройних сил США (EUCOM) та верховний головнокомандувач Об'єднаних Збройних сил НАТО в Європі (SACEUR), генерал Крістофер Каволі, 3 квітня оголосив, що російські війська втратили більше 4000 танків під час бойових дій в Україні. Він зазначив, що на початку війни Росія мала в своєму арсеналі близько 13 000 танків і тепер "починає наближатися до завершення" ресурсу цих бойових машин, які залишалися у резерві. Генерал також підкреслив, що агресор активно розвиває свої можливості у виробництві боєприпасів, крилатих ракет та FPV-дронів, готуючи умови для продовження наступальних дій в Україні або для можливого розгортання кампанії проти держави-члена НАТО.

Каволі підкреслив, що війна в Україні суттєво змінила російську економіку, "спотворивши" її структуру та "підштовхнувши" розвиток оборонної промисловості на шкоду цивільному сектору. Проте, за його словами, Росії стає дедалі важче "виправити" цей дисбаланс. Генерал висловив думку, що Росія зможе частково компенсувати значні втрати в живій силі, які вона понесла в Україні, перед "майбутнім конфліктом" у Європі. Він також зауважив, що здатність РФ відновити свої матеріальні втрати залежить від того, наскільки Україна зможе завдати ще більших втрат російській армії.

Раніше аналітичний центр ISW підкреслював, що тривала та очікувана економічна боротьба Росії тісно пов'язана з її військовими невдачами, і що Сполучені Штати або Захід у цілому не зможуть здійснити повноцінний тиск на Москву лише за рахунок економічних засобів.

"Сполучені Штати можуть використати вразливі місця Росії та досягти міцнішої позиції на переговорах, продовжуючи або збільшуючи військову допомогу Україні, щоб українські війська могли продовжувати завдавати Росії значних втрат у живій силі й техніці", - повторили аналітики свою оцінку.

Разом із тим вони переконані, що Росія в разі погодження припинення вогню та майбутніх мирних переговорів буде прагнути використати це, щоб захопити велику кількість територій України та встановити проросійський маріонетковий уряд у Києві. В ISW певні, що Кремль продовжить військові дії проти України, якщо не зможе домогтися бажаної її "повної капітуляції" дипломатичним шляхом.

За повідомленнями OBOZ.UA, в даний час Росія намагається укласти мирну угоду з Україною, яка буде вигідна виключно для себе. Кремль також сподівається, що президент США Дональд Трамп стане тим керівником, з яким їм вдасться досягти бажаних умов для завершення конфлікту, розраховуючи на його готовність йти на поступки.

Related posts