Росіяни вже тривалий час готуються до можливих атак західними ракетами на територію РФ, зазначив Дикий.


Російські війська вже тривалий час вивели свої літаки з аеродромів, які могли бути вразливими для атак ракетами ATACMS.

Російські агресори вже тривалий час готуються до того, що Україна отримає схвалення від своїх західних союзників для проведення далекобійних атак за допомогою ракет по території Росії.

Цю інформацію озвучив колишній командир роти батальйону "Айдар", а також директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий під час свого виступу на Radio NV.

Він вважає, що схвалення Сполучених Штатів, Великої Британії та Франції на використання західних дальнобійних ракет для атак на Росію "трохи спростить завдання для наших захисників і захисниць".

"Безперечно, пізніше, ніж ніколи, - погодився Дикий. - Але, якщо я не помиляюся, це сталося рівно на тисячу днів пізніше, ніж планувалося."

Експерт зазначає, що це яскравий випадок вірних, хоч і надто пізніх рішень.

"Це рішення залишається актуальним і сьогодні. На найближчі місяці воно принесе нам певні переваги. Це додасть ще один важливий інструмент до нашого арсеналу, необхідного для боротьби з агресором. Однак, якби це було надано не тепер, а, наприклад, тисячу днів тому — навіть якщо б ці ракети тоді ще не прибули, це можна було б реалізувати пізніше. Але якби це сталося у 2022 або хоча б у 2023 році, результат був би зовсім іншим, ніж той, що ми спостерігаємо зараз", - підкреслив Дикий.

На його думку, тривалі розмови про можливу допомогу Україні лише надають противнику додатковий час для підготовки.

"Щоб розвіяти всі сумніви, з самого початку, коли ми почали звертатися з проханням про надання цього дозволу, російська сторона вже усвідомлювала, що рано чи пізно ми можемо його отримати", - зазначив Дикий.

Зокрема, Україна отримувала необхідні ресурси значно пізніше, ніж це було потрібно.

"З цими потужними ударами ситуація аналогічна. Безсумнівно, російська сторона давно була готова до таких дій. Очевидно, що результати будуть в рази меншими, ніж якби вони сталися без попереджень і підготовки, коли ми вперше підняли це питання. Проте, навіть при такій підготовці, вплив все ж залишиться відчутним", - зазначає Дикий.

За його словами, росіяни вже давно забрали літаки з тих аеродромів, куди могли дістати ракетами ATACMS, але лишаються склади, командні пункти, бо їх усіх не сховаєш.

"Ще одне питання полягає в тому, що у нас немає великої кількості 'Атакамсів'. Натомість ракети Scalp і Storm Shadow, які забезпечують значно більший результат порівняно з ATACMS, можна перерахувати лише десятками... Проте вони присутні", - зазначив Дикий.

Водночас він впевнений, що слід враховувати, що дозвіл на виконання далекобійних атак залишатиметься в силі протягом найближчих двох місяців.

Експерт звернув увагу, що син новообраного президента США вже грубо висловився про тих західних лідерів, які дозволили Україні бити в глиб Росії.

"Цей комент показує, що швидше за все, рівно 21 січня наступного року цей дозвіл буде скасований. Відповідно, у нас є це двомісячне вікно можливостей, щоб максимально ефективно використати ті ATACMS і Storm Shadow, які у нас є", - сказав Дикий.

Він переконаний, що Сили оборони максимально використовуватимуть свої можливості для знищення цілей на території Російської Федерації.

Як інформував УНІАН, напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден дав дозвіл Україні на застосування ракет дальньої дії ATACMS проти території Росії, зокрема, щодо військових сил РФ та Північної Кореї в Курській області.

Велика Британія та Франція надали Україні можливість здійснювати удари по території Російської Федерації, використовуючи далекобійні ракети Storm Shadow та SCALP. Це рішення суттєво вплине на тактику військових дій України.

Related posts