Російські інформаційні кампанії застосували різноманітні підходи у своїй взаємодії з Трампом.


Цю тему розглядає матеріал РБК-Україна: "Якщо Трамп позитивний, то Трамп дійсно позитивний". У статті аналізується, як у Росії інтерпретують несподіване зближення зі Сполученими Штатами.

Як повідомив в інтерв'ю РБК-Україна голова Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко, сьогодні російська пропаганда активно критикує як команду Трампа, так і його особисто.

"Починаючи від раша-фашистів типу "Рибаря" (Z-канал, - ред.), закінчуючи Соловйовими і різними іншими. Над Віткоффом сміються, над Рубіо сміються, кричать про те, що припиняти вогонь не будуть і так далі. Вони висміюють і прославляють свою переговорну команду. Вони намагаються показати і наростити всередині рейтинг Путіна і політику Путіна за рахунок того, що вони протистоять Трампу", - сказав Коваленко.

З іншого боку, існує альтернативна стратегія, яка розвивається паралельно - це уявлення про те, що Путін і Трамп є близькими друзями. І що Росія разом із США здатні практично поділити світ. Отже, існують дві основні теми, і я б не став стверджувати, що вони наразі втратили актуальність.

"Багато людей вважають, що на верхівці краще видно. Якщо зараз вирішено підтримувати зв'язки з Трампом, значить, потрібно їх підтримувати. Путін знає, що робить; він мудріший за мене і є президентом. Він заявив, що в мене добрі стосунки з Трампом. Він веде якусь гру, але якщо він стверджує, що Трамп - це добре, то, напевно, так і є. Путін винахідливий, і я поруч із ним", - підкреслив російський опозиційний експерт Іван Преображенський в інтерв'ю РБК-Україна.

У разі будь-яких змін з боку адміністрації США, російська пропаганда здатна швидко адаптуватися. Вона буде спиратися на висловлювання Путіна. Якщо раптом російський лідер оголосить про "удар у спину" від Трампа, теми про американців, що страждають від голоду, знову з’являться в російських медіа. І до них додасться образ Трампа як найбільшого і вічного ворога Росії.

Related posts