Россия привлекает жителей Африки поддельными предложениями о работе и отправляет их на фронт, - сообщает The Telegraph.

Одного из пленных заманили обещаниями мыть посуду в Луганске за 5700 долларов в месяц, но отправили на фронт.
Росія масово вербує африканців на фейкові вакансії та відправляє їх на фронт в Україну. За останні місяці десятки, а можливо, й сотні чоловіків з Камеруну, Сенегалу, Зімбабве, Бангладеш та інших країн стали піхотою для поповнення виснажених сил вторгнення Путіна, пише The Telegraph.
Серед них був 36-річний Джин Онана з Камеруну. Йому обіцяли роботу на виробництві шампуню в Москві. Натомість його чекала арешт, річний контракт у російській армії та жахи східного фронту.
"Я прибув у березні. І вже через кілька днів мене направили на навчання у Ростов та Луганськ," -- поділився він з українськими слідчими. У його групі були ще близько десяти іноземців з Бангладеш, Зімбабве та Бразилії. Усі вони стали жертвами обману і опинилися на війні.
Онана дивом залишився живим після атаки — єдиний із дев'яти, хто вижив після обстрілу укриття. Шість днів, будучи пораненим, він пролежав серед загиблих, поки його не захопили в полон.
Подібно до цього, 25-річного Маліка Діопа з Сенегалу привабили обіцянками про роботу з миття посуду в Луганську з зарплатою 5700 доларів на місяць. Проте вже через тиждень йому вручили автомат і відправили на фронт.
"У лісі ми зустріли безліч загиблих, і це справило на нас жахливе враження," – згадує він. Хлопець намагався втекти від служби, але не встиг вирватися на волю.
Згідно з інформацією з камерунських соціальних мереж, сім'ї втрачають контакт зі своїми рідними, які виїхали до Росії і зникли безвісти. Часто такі пости супроводжуються зображеннями загиблих в російській формі. Один з акаунтів вже зафіксував 67 випадків смерті камерунців.
Зі зростаючим розривом між російською пропагандою та реальністю на фронті, багато новобранців виявляють, що їх використовують як "гарматне м'ясо". За даними аналітичного центру CSIS, лише з початку вторгнення загинули або були поранені майже мільйон російських військових. Щоб компенсувати ці втрати, Кремль звертається до іноземних рекрутів -- у тому числі африканців і навіть 10 тисяч північнокорейських солдатів.
Причина очевидна: гроші. Базова зарплата камерунського солдата -- 67 фунтів стерлінгів на місяць. Росія ж обіцяє до 1500. "Ось чому ми воліємо помирати в Росії", -- написав у соцмережах один військовий, демонструючи свою мізерну платню.
Проте чоловіки не є єдиними потерпілими від російського вербування. Згідно зі звітом Глобальної ініціативи проти транснаціональної злочинності, сотні молодих жінок з Африки були залучені до виробництва іранських дронів Shahed на території економічної зони "Єлабуга". Їх також обманули, обіцяючи освіту та кар'єрні можливості, не повідомивши про те, що їм доведеться працювати на військовому об'єкті. У квітні 2024 року українська атака безпілотників призвела до втрат серед цих працівниць.
Як повідомляв УНІАН, раніше бійці 49 окремої штурмової бригади "Карпатська Січ" біля Торецька взяли в полон громадянина Сенегалу, який приїхав воювати за Росію.
У складі бригади повідомили, що під час перевірки полоненого виявили карту одного з російських банків. Крім того, у нього були легкі травми лівої ноги, тому йому була надана медична допомога.
Найманець пояснив, що два роки навчався в Росії, але хотів потрапити у Європу. Для цього були потрібні гроші, які чоловік вирішив заробити на війні. Потрапивши у зону бойових дій, шокований сенегалець вирішив здатись у полон.