Рої безпілотників-ударників: Росія змінила стратегію нападів на українські міста, повідомляє CNN.

Замість того, щоб розпорошувати свої удари по багатьох цілях, російські війська здійснюють зосереджені атаки.
В останні тижні Росія активізувала свої повітряні удари по Україні, випускаючи до 500 безпілотників та ракет за одну ніч, а також змінила свою тактику. Тепер атаки не лише стали більш масштабними та частими, але й набули нових форм — вони більш зосереджені і проводяться так, що протистояти їм стало значно важче. Дрони тепер літають на великих висотах, що робить їх недосяжними для кулеметного вогню, повідомляє CNN.
"Останнім часом вони літають як рій, який не зупиняється протягом трьох або чотирьох годин. Вибухи прямо за вікнами", - розповіла виданню мешканка Києва Христина Решетник.
Відповідно до аналізу CNN, за останній місяць сталося сім найбільших атак Росії, в яких застосовувалися безпілотники. Аналітик з Росії в Інституті вивчення війни, Крістіна Гарвард, повідомила, що на сьогоднішній день Москва здатна виробляти близько 2700 безпілотників "Шахед" щомісяця, а також приблизно 2500 безпілотників-приманок.
"Ці цифри дають змогу Росії частіше запускати понад 300 або навіть 400 безпілотників усього за одну ніч", - сказала вона CNN.
У цьому контексті Москва модифікувала дрони-приманки таким чином, що їх важко ідентифікувати як підроблені, підкреслює вона:
Таким чином, українські військові або займаються витрачанням часу на визначення помилкових цілей, або ж використовують цінні ресурси для їх знищення. У будь-якому випадку, це сприяє російським ракетам і "Шахедам", адже у них з'являється можливість досягти своїх цілей завдяки значному вантажу.
За словами колишнього співробітника Міноборони Олексія Мельника, який поділився своїми думками з CNN, російські війська замість того, щоб влучати в кілька цілей одночасно, зосереджують свої удари в одному місці. Це дозволяє їм досягати "максимального ефекту", як у фізичному, так і в психологічному плані.
Як зазначив в інтерв’ю український захисник ППО Юрій Чумак, упродовж останніх кількох тижнів повітряний простір значно активізувався.
"Безпілотників стало набагато більше. Це об'єктивний факт. І, звичайно, чим їх більше, тим складніше з ними боротися", - сказав він.
Він поділився інформацією про те, що раніше російські війська використовували безпілотники, пролітаючи на низькій висоті, зокрема, вздовж річкових русел, аби уникнути виявлення українськими системами протиповітряної оборони.
"Час реагування був дуже коротким, тому що ми виявляли його тільки тоді, коли він був (близько)", - сказав він.
Проте, за його інформацією, в даний час російські безпілотники перебувають на висоті від двох до п'яти кілометрів над землею.
"Ми спостерігаємо за ними всіма. Радари здатні їх виявляти. Проте знищити їх за допомогою кулеметів стало неможливо."
Тепер Україні необхідно застосовувати ракети для знищення безпілотників, проте їх запаси не є невичерпними. Тим часом Мельник зазначив, що рівень ефективності української системи протиповітряної оборони залишається на високому рівні, незважаючи на всі виклики.
"На даний момент перехоплюється приблизно 80% безпілотних літальних апаратів. Раніше, кілька місяців тому, цей показник досягав близько 95%. Проте, ми помічаємо вплив Росії, яка нарощує кількість безпілотників та коригує свою тактику," - зазначив він.
Нагадаємо, що в ніч з 6 червня відбулася потужна ракетна атака, зосереджена на Луцьку та Тернополі, а дронова атака вразила Харків. У ніч на 9 червня під найінтенсивнішим обстрілом опинилися Рівне та Дубно, які зазнали найсильніших ударів з моменту початку повномасштабного вторгнення в Україну.
У ніч на 11 червня Росія вкотре атакувала Харків ударними безпілотниками. Загинули 2 людини, постраждали понад 60.