Рютте висловив незадоволення щодо затягування процесу переговорів з боку Росії.

Він зазначив, що досягнення миру "може вимагати більше часу, ніж ми сподівалися".
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте вважає, що Росія повинна продемонструвати США бажання закінчити війну в Україні, але поки Кремль лише затягує цей процес. Про це він сказав в інтерв'ю CBS News.
Він наголосив, що і США, і НАТО докладають зусиль, щоб покласти край війні в Україні, "і в рамках цих зусиль США справді стараються". Однак зараз м'яч перебуває на боці Росії, яка робить недостатньо для припинення вогню.
"Я вважаю, що вони діють недостатньо швидко, і мені здається, зокрема я чую це від моїх американських співрозмовників, що Росія справді має зробити більше, щоб покласти край цій війні", - зазначив Рютте.
Він акцентував увагу на тому, що західні партнери повністю стоять на боці США в їхніх прагненнях до справедливого, стабільного та тривалого вирішення конфлікту.
При цьому на пряме запитання ведучої про те, чи не турбує його, що Росія диктує США умови щодо припинення вогню, Рютте відповів негативно:
"Я говорив з Марко Рубіо, я регулярно спілкуюся з іншими членами американської адміністрації. Я думаю, що вони... дійсно намагаються крок за кроком прийти до ситуації, коли ця війна може закінчитися. Але, звичайно, Росія - росіяни теж повинні танцювати танго, а наразі вони, схоже, цього не роблять, і це складно".
Рютте також додав, що останнім часом "лінія фронту рухалася в неправильному напрямку". При цьому він не впевнений у тому, чи збирається Володимир Путін припиняти вторгнення в Україну.
"Ну, нам важко сказати. Я вважаю, що це експеримент, і нам потрібно спостерігати за його відповіддю на пропозиції з боку США", - сказав генеральний секретар НАТО.
Він зазначив, що досягнення миру "може вимагати більше часу, ніж ми сподівалися".
"Але той факт, що Трамп намагається, перевіряє росіян, наскільки серйозно вони налаштовані... Найближчими тижнями ми побачимо, як далеко він зможе зайти, і я підтримую його", - сказав він.
Рютте раніше висловив думку, що НАТО малоймовірно буде залучено до миротворчих операцій в Україні після встановлення режиму тиші, оскільки це може вплинути на обороноздатність Альянсу в подальшому.
Відповідаючи на питання щодо ймовірності закінчення війни у цьому році, він підкреслив, що конфлікт може припинитися в будь-який час, якщо Володимир Путін ухвалить рішення про виведення своїх військ. Проте, генсек визнав, що це був би "найлегший сценарій".