Рютте висловив сподівання на "гнучкий підхід" з боку США, щоб Україна отримала всі необхідні ресурси для продовження своєї боротьби.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловив свою думку щодо нещодавнього рішення Сполучених Штатів Америки призупинити військову допомогу Україні. Він висловив надію на "гнучкість США" в питанні надання озброєння Києву, який протистоїть агресії Російської Федерації.
Одночасно Рютте підкреслив, що Сполученим Штатам необхідно "перевірити" адекватність запасів на своїх складах, оскільки це є "критично важливим для спільної безпеки". Цю інформацію наводить Bloomberg.
Під час бесіди з представниками ЗМІ в п'ятницю, 4 липня, генеральний секретар НАТО закликав Сполучені Штати до "гнучкого підходу" у постачанні озброєння Україні, яка терміново потребує ресурсів для забезпечення своєї оборони.
"США повинні переконатися, що запаси знаходяться на необхідному для США рівні, оскільки вони мають вирішальне значення для нашої колективної оборони. Водночас, звичайно, ми сподіваємося на гнучкість, ми також повинні переконатися, що Україна може рухатися вперед", - наголосив очільник Північноатлантичного альянсу.
Таким чином, Рютте відреагував на новини про те, що Вашингтон призупинив постачання Україні певних видів боєприпасів, зокрема для систем протиповітряної оборони, про що стало відомо нещодавно. У США це рішення обгрунтували потребою провести інвентаризацію власних запасів і дотриматися принципу "Америка на першому місці".
Генеральний секретар НАТО акцентував увагу на тому, що Росія явно не має наміру ані зупиняти бойові дії, ані оголошувати перемир'я, і її атаки на цивільні українські населені пункти лише стали більш інтенсивними. Тому, за його словами, союзники повинні бути "сповнені впевненості", що Україна "озброєна всім необхідним для продовження боротьби".
Нагадаємо, що раніше в ISW зазначили важливість допомоги США для України. Справа в тому, що саме Вашингтон швидко та в значних обсягах постачає Києву життєво важливі озброєння та резерви ракет для системи протиповітряної оборони.
Про те, що США призупинили постачання зенітних ракет і деяких інших боєприпасів до України, напередодні повідомила низка західних видань, згодом ці повідомлення підтвердили у Білому домі, пославшись на "інтереси Америки". Йдеться про Patriot, Hellfire та низку інших ракет і боєприпасів, що важливі насамперед для захисту від російських атак і що їх не можуть замінити європейські партнери.
При цьому Київ не отримував офіційного підтвердження про замороження поставок боєприпасів від США - попри те, що, за даними ЗМІ, заблоковано навіть ту допомогу, що вже знаходиться у регіоні.
Згодом у Пентагоні запевнили, що продовжують надавати Трампу варіанти військової допомоги Україні, а у Держдепі додали, що призупинення постачання зброї не означає, що США повністю припиняють військову підтримку України. Водночас там послалися на те, що для США "головною ланкою є дипломатія" - якій, судячи з усього, дуже шкодить здатність української ППО захищати українців від руйнівних атак РФ.
Після цих оголошень сам Дональд Трамп підтвердив, що Сполучені Штати продовжують підтримувати Україну озброєннями, а також провів телефонну розмову з Володимиром Зеленським. Як зазначає Reuters, ця бесіда може сприяти відновленню постачання ракет до системи Patriot.