Зустріч Путіна і Трампа в Будапешті викликала хвилю обговорень у Європі, згідно з інформацією ЗМІ.

Під час телефонної розмови напередодні американський лідер запропонував російському диктаторові повернутися до перемовин
Сьогодні міжнародна спільнота зосередила свою увагу на двох важливих подіях: зустрічі президента США Дональда Трампа з Володимиром Зеленським у Білому домі та очікуваному саміті Трампа з Володимиром Путіним, який відбудеться в Будапешті.
За даними Axios, Трамп розглядає можливість посилити тиск на кремль: або путін погоджується на мирні переговори, або Вашингтон передає Україні крилаті ракети Tomahawk. Під час телефонної розмови напередодні американський лідер запропонував російському диктаторові повернутися до перемовин, жартома запитавши, чи не заперечує той, якщо США "віддадуть Києву томагавки".
Історик Холодної війни Сергій Радченко у коментарі Bloomberg зазначив, що нова зустріч із путіним виглядає "майже безглуздо", адже попередній саміт на Алясці не дав результату. Водночас він наголосив, що ефективна дипломатія вимагає поєднання тиску та діалогу.
Згідно з інформацією, наданою Financial Times, саміт, що відбувся на Алясці, став ключовим моментом у зовнішній політиці Трампа стосовно України. Після напруженої бесіди з Путіним, адміністрація Білого дому почала давати дозвіл європейським партнерам на придбання американської зброї для підтримки Києва та висловила підтримку ударам по російській енергетичній інфраструктурі.
Згідно з інформацією, опублікованою в The Washington Post, можливість передачі Україні ракет Tomahawk могла стати ключовим стимулом для нещодавнього звернення Кремля до Вашингтона. Однак, європейські офіційні особи переконані, що ці ракети в основному мають символічний характер, слугуючи сигналом про готовність Сполучених Штатів зайняти більш рішучу позицію стосовно Москви.
Водночас The Telegraph застерігає, що очікувана зустріч Трампа і Путіна в Будапешті може принизити європейські країни, проте водночас посилити вплив угорського прем'єра Віктора Орбана, якого автор статті охарактеризував як "неугодного Брюсселю".