Служба безпеки України розпочала перші допити китайських військовополонених.


Президент Володимир Зеленський 9 квітня повідомив, що Україна має достовірну інформацію про участь понад 150 громадян Китаю у війні на стороні Росії.

"Знаємо, що насправді їх більше. Україна вважає, що таке навіть неприховане залучення Росією громадян Китаю до бойових дій на території України в загарбницькій війні є свідомим кроком на розширення війни. Це ще одне свідчення того, що Москві потрібно просто затягувати бойові дії", - написав він у соціальних мережах.

Зеленський підкреслив, що для Росії не має значення, хто саме стане жертвами цієї безглуздої війни; її єдине бажання — щоб конфлікт тривав.

"Важливо, щоб усі партнери та добросовісні учасники міжнародних відносин зробили все можливе, щоб Росія більше не могла вести війну, зокрема, за рахунок використання таких осіб", - підкреслив він.

Президент також представив відеозапис, на якому показано фрагменти допитів двох затриманих громадян Китаю, в яких вони діляться деталями, за яких умов опинилися в руках Збройних сил України (ЗСУ).

Служба безпеки України (СБУ) повідомила, що одного з затриманих було захоплено неподалік села Тарасівка в Донецькій області, а іншого – в районі села Білогорівка. Крім того, СБУ розкрила деталі їхньої участі у бойових діях на стороні Російської Федерації.

Отже, один із затриманих, безробітний, народжений у 1991 році, був завербований російським агентом прямо в Китаї. У лютому 2025 року він прибув до Москви, де уклав контракт.

Другий громадянин Китаю, народжений у 1998 році, прибув до Росії в грудні 2024 року, стверджуючи, що його мета — туризм. Він розповів, що згодом вирішив подати заявку на укладення контракту, відгукнувшись на оголошення в інтернеті про набір на службу з обіцянкою виплати 2 мільйонів рублів.

В СБУ додали, що порушене кримінальне провадження за статтею "воєнні злочини" (ст. 438 Кримінального кодексу).

Напередодні Зеленський повідомив, що українські збройні сили затримали двох громадян Китаю, які брали участь у бойових діях на стороні Росії.

Після цього в китайському міністерстві закордонних справ повідомили, що "перевіряють відповідні дані з українською стороною". У той же час, речник цього відомства охарактеризував як "повністю безпідставні" твердження про те, що "численні" громадяни Китаю беруть участь у бойових діях на стороні Росії.

У Державному департаменті США назвали "тривожною" інформацію про участь китайців у війні на боці РФ.

Related posts