Що внести в ямку при посадці моркви: отримаєте рівну, велику і смачну врожай.

Легке та ефективне добриво для моркви під час весняної посадки сприятиме отриманню відмінного врожаю - розглянемо деталі цього процесу.
Хоча підживлення моркви під час висадки не є обов'язковим, багато досвідчених садівників рекомендують додавати принаймні базове добриво в ґрунт. Тим більше, що його не потрібно купувати — більшість садівників уже має його в запасі.
Просте і ефективне добриво, про яке йдеться, — це звичайна деревна зола. Її можна комбінувати з піском і вносити в борозни під час сівби.
Як це правильно зробити:
Коли мова заходить про розсаду, в такому випадку до лунки варто додати жменю цієї суміші.
Як це функціонує? Додавання піску робить грунт більш легким і повітряним, що ідеально підходить для вирощування моркви. А зола, у свою чергу, забезпечує калій, необхідний для надання овочам солодкого смаку, а також фосфор, який запобігає тріщинам у коренеплодах.
Крім усього, зола також робить ґрунт менш кислим і здатна відлякувати морквяну муху.
Проте важливо не перестаратися із золою: надмірна її кількість може призвести до деформації моркви. Ідеальна норма використання золи становить до 200 грамів на квадратний метр.
Для вирощування моркви можна застосовувати й альтернативні види добрив під час посадки. Наприклад, у ґрунт додають суперфосфат, калій і сечовину. Рекомендовані пропорції на 1 квадратний метр: 45 г суперфосфату, 35 г хлористого калію та 20 г сечовини. Усі ці компоненти слід рівномірно розподілити по ґрунту за допомогою граблів перед посадкою насіння.
Рекомендується висівати моркву на тих ділянках, де раніше росли огірки, помідори, цибуля або рання картопля.
Перед посівом також потрібно:
Між рядами моркви або по периметру грядки висаджують цибулю - вона захищає від морквяної мухи, головного ворога овоча.
Нагадуємо, що раніше ми ділилися інформацією про оптимальні терміни посіву моркви навесні 2025 року відповідно до місячного календаря.