Що не слід розміщувати поруч із яблунею: садівники виявили 7 рослин, які викликають небажану реакцію у фруктових дерев.


Однією з причин низького врожаю яблук, груш та слив можуть бути... їхні сусідні рослини.

Існує безліч причин, чому урожай фруктових дерев може бути не таким вдалим, і погода часто є однією з них. Проте іноді дерева потерпають через своїх сусідів. Багато людей не знають, що деякі рослини не можуть добре співіснувати, тому їх слід розташовувати на значній відстані одна від одної, як зазначає видання Homes and Gardens.

"Неправильний вибір компаньйонів для посадки може негативно вплинути на ріст фруктових дерев, зменшити їхній урожай, а в деяких випадках навіть завдати шкоди дереву або рослині", - зазначає експертка з садівництва Робін Фелпс.

Видання за допомогою експертів визначило, які рослини є радше ворогами, ніж друзями фруктових дерев.

Волоський горіх не слід висаджувати поряд з яблунями, грушами, персиками та сливами.

"Рекомендується розташовувати горіхові дерева на відстані не менше 50 футів, а краще — більше 100 футів, якщо це можливо, від яблунь, груш, персиків, слив і вишень. Волоські горіхи виділяють хімічну сполуку під назвою юглон, яка є небезпечною для багатьох інших рослин. Ця речовина потрапляє в ґрунт через коріння, листя та оболонку горіхів і заважає росту чутливих культур," — зазначила Фелпс.

Вона зазначила, що поруч із горіховим деревом фруктові рослини можуть страждати від уповільненого росту, жовтіти та навіть гинути.

Є багато рослин, які не хочуть рости поруч із фенхелем, зокрема це цитрусові та кісточкові фруктові дерева. Щоб уникнути проблем, відстані в 10-12 футів має бути достатньо, стверджує експертка.

"Відомо, що фенхель алелопатичний, тобто він виділяє хімічні речовини, які можуть пригнічувати ріст сусідніх рослин. Він конкурує за поживні речовини та вологу, що може послабити молоді фруктові дерева", - пояснив Фелпс.

Особливо чутливі цитрусові та кісточкові. Фенхель найкраще висаджувати на окремому місці, якомога далі від плодових дерев. Це піде на користь і тим, і іншим.

Поганий ріст дерев може бути спричинений не лише токсичними речовинами, які виділяють сусідні рослини, а й боротьбою за поживні елементи. Тому броколі, білокачанну та цвітну капусту рекомендується розміщувати на відстані від яблунь, груш і вишень.

"Капуста активно поглинає з ґрунту важливі живильні елементи, такі як азот і калій, які є необхідними також для росту фруктових дерев. Окрім цього, капуста піддається атакам шкідників, таких як попелиця та капустянка, що може вплинути на здоров'я фруктових дерев поблизу. Посадка капусти поруч із фруктовими деревами може призвести до небажаної конкуренції за ресурси, що в свою чергу може ослабити як самі дерева, так і овочі," - пояснила Фелпс.

Вона рекомендує підтримувати відстань між деревами та капустою не менше 4-6 футів.

"Як помідори, так і фруктові дерева мають ризик розвитку фітофторозу, тому їх сусідство може сприяти накопиченню патогенів на території, що шкодитиме обом типам рослин", – зазначила менеджерка ферми Крістен Уодделл.

За її інформацією, фітофтороз розповсюджується через грибкові спори або бактерії і може передаватися від помідорів до дерев і навпаки за допомогою вітру, тварин та води, особливо якщо заражені частини рослин не усунути своєчасно.

"Пасльонові культури, такі як помідори й баклажани, можуть бути джерелом грибкових інфекцій, що негативно впливають на плодові дерева", - зазначила садова дизайнерка Ніколь Джонсі Берк.

Ці рослини змагаються з фруктовими деревами за доступ до харчових елементів, особливо якщо мова йде про дерева з неглибокою кореневою системою. Берк не рекомендує висаджувати поруч із ними такі трави, як м'ята, орегано та меліса.

"Також слід уникати інвазивних, неїстівних рослин, таких як англійський плющ і бермудська трава, під плодовими деревами. Молоді та карликові дерева, а також цитрусові найбільш чутливі до цього", - зазначила вона.

Соняшник не є ідеальним сусідом для плодових дерев через свою здатність вивільняти специфічні хімічні сполуки в ґрунті. У цьому відношенні він нагадує волоський горіх.

Фахівці радять підтримувати дистанцію в 3 фути між соняшниками та фруктовими деревами. При цьому слід враховувати, що алелопатичні речовини можуть залишатися в ґрунті навіть після того, як соняшники будуть вирвані.

"Фруктові дерева зазвичай вразливі до впливу навколишнього середовища, особливо в період їх адаптації, тому найкраще утриматися від висадки соняшників поруч із ними. Крім того, деякі види соняшників можуть досягати значної висоти, що може призвести до зменшення освітленості та обмеження повітряного потоку до плодових дерев," - пояснює Берк.

Ґрунт навколо фруктових дерев краще не турбувати, тому коренеплоди також не варто садити занадто близько.

"Картоплю не слід вирощувати в безпосередній близькості до фруктових дерев. Ці дерева мають делікатну кореневу систему, яка зазвичай розташована близько до поверхні і може зазнати серйозних ушкоджень через роботи в ґрунті, наприклад, при зборі картоплі", - зазначила Крістен.

Раніше УНІАН розповідав, як виростити картоплю без городу. Експерт із садівництва Девід Домоні у своєму блозі описав, що картоплю можна садити у сміттєвих контейнерах, а не на клаптику землі.

"Якщо у вашому регіоні обмежений простір, але ви прагнете самостійно виростити картоплю, існує можливість зробити це, використовуючи смітник як контейнер," - запевнив він своїх читачів.

Він також надав докладний посібник щодо вирощування картоплі за цим оригінальним методом.

Related posts