Сейм Польщі ухвалив рішення про вихід з Оттавської конвенції.


Сейм Польщі прийняв рішення підтримати законопроєкт, що передбачає вихід країни з Оттавської конвенції, яка забороняє використання, виробництво, накопичення та передачу протипіхотних мін.

Про це пише польський суспільний мовник RMF24, передає "Європейська правда".

За вихід із Оттавської конвенції проголосували 413 депутатів, проти виступили 15, ще троє утрималися.

Перед голосуванням віцепрем'єр-міністр, міністр оборони Польщі Владислав Косіняк‑Камиш заявив, що цей крок є ключовим для убезпечення регіону.

Він зазначив, що ініціатива вийти із договору походить від Польщі, а також від країн Балтії й Фінляндії.

"Польща не повинна підпадати під жодні обмеження, що перешкоджають їй захищати свою країну," - підкреслив Косіняк-Камиш.

Варто відзначити, що Оттавська конвенція була ухвалена 18 вересня 1997 року в Осло і набула чинності у 1999 році. Більше 160 країн, серед яких переважна більшість західних держав, приєдналися до цього документу.

Балтійські держави, Польща та Фінляндія оголосили про своє рішення вийти з Оттавської конвенції, що забороняє використання протипіхотних мін, у відповідь на загрозу з боку Росії.

Cu finalul lunii aprilie, președintele Letoniei, Edgars Rinkēvičs, a semnat o lege prin care țara se retrage din Convenția de la Ottawa. Pe 8 mai, Parlamentul Lituaniei a decis să denunțe aceeași convenție.

Замість цього, Норвегія оголосила, що не планує виходити з цієї угоди, оскільки вважає, що її сучасні оборонні системи зможуть ефективно впоратися з потенційною агресією.

Related posts