Шість годин сну та півгодини активності: дослідники знайшли формулу для продуктивного дня.
Науковці виявили, як можна підвищити продуктивність людини. Дослідження, проведене в Університетському коледжі Лондона, виявило, що регулярні фізичні вправи середньої або високої інтенсивності разом із нічним сном тривалістю не менше шести годин здатні позитивно впливати на когнітивні здібності наступного дня.
Науковці розглянули короткостроковий вплив фізичної активності, яка виконується в реальному житті, та виявили, що користь для мозку, триває довше, ніж очікувалося. За словами дослідників, кожне 30-хвилинне збільшення фізичної активності попереднього дня відповідало 2-5% збільшенню показників епізодичної та робочої пам'яті наступного дня, але після врахування даних про сон учасників залишалася лише остання, пише The Guardian.
Дослідження охопило 76 дорослих осіб віком від 50 до 83 років, які не страждали від когнітивних порушень або деменції. Учасників попросили носити акселерометр протягом восьми днів, щоб зафіксувати їхній сон і фізичну активність під час звичного способу життя.
Щодня учасникам пропонували виконувати елементарні онлайн-тести, які оцінювали їхню увагу, пам'ять та швидкість обробки інформації, а також інші навички.
За результатами дослідження, фізична активність тривалістю 30 хвилин позитивно вплинула на покращення епізодичної та робочої пам'яті на наступний день. Коли були враховані також дані про сон, результати ще більше покращилися – спостерігалося підвищення пам'яті, концентрації та швидкості реакції.
Дослідження показали, що кожні 30 хвилин, проведених у сидячому положенні, можуть призвести до незначного зниження ефективності робочої пам'яті на наступний день.
Однак дослідження має певні обмеження, зокрема через те, що учасники мали високий рівень освіти, відмінне здоров'я та високий рівень щоденної фізичної активності.
Науковці мають намір реалізувати аналогічні дослідження, залучаючи осіб з когнітивними розладами.
Вона зазначила, що для осіб з легкими когнітивними порушеннями навіть незначне щоденне покращення когнітивних функцій може мати суттєвий вплив.
На думку дослідниці, докторки Мікаели Блумберг, в даний час неможливо точно визначити, які фактори впливають на пам'ять наступного дня, оскільки вважається, що ефект нейротрансмітерів триває лише кілька годин. Вона також підкреслила, що за тривалою дією фізичних вправ на мозок можуть стояти різноманітні механізми.