Сі Цзіньпін здійснить візит до Росії в жовтні для участі в саміті БРІКС.
Міністр закордонних справ КНР Ван І підтвердив інформацію про плани китайського лідера поїхати до РФ наступного місяця на відповідний захід.
У четвер Ван І провів зустріч з російським лідером Володимиром Путіним у Санкт-Петербурзі. Китайський представник повідомив, що Сі "з задоволенням прийняв" запрошення президента Кремля взяти участь у саміті БРІКС, який відбудеться в Казані у жовтні.
За інформацією Путіна, у цьому місті запланована двостороння зустріч, на якій буде розглянуто ряд питань, що стосуються російсько-китайських відносин, які "активно і успішно прогресують" у "всіх напрямках".
В агентстві AP підкреслюють, що після початку масштабної агресії в Україні Росія поступово втрачає економічну незалежність і стає більш залежною від Китаю. Це явище викликане західними санкціями, які обмежують доступ Кремля до значної частини глобальної торговельної мережі.
Зростання обсягу торгівлі між Китаєм та Росією, яке у минулому році досягло 240 мільярдів доларів, стало важливим фактором для країни-агресора, дозволивши їй пом'якшити наслідки від введених санкцій.
Так, зауважується в публікації AP, Москва перенаправила основну частину свого енергетичного експорту в КНР та покладалася на китайські компанії в імпорті високотехнологічних компонентів для російської військової промисловості, щоб обійти західні санкції.
Окрім того, протягом минулих двох років Китай і Росія значно зміцнили свої військові відносини.
Запланована поїздка Сі Цзіньпіна на саміт БРІКС в Росії стане його другим візитом після початку масштабної агресії Росії проти України. Раніше, у березні 2023 року, лідер Північної Кореї вже відвідував Росію. Після цього, у жовтні того ж року, Володимир Путін здійснив свою поїздку до Китаю.
З того часу китайський керівник і російський авторитарний лідер зустрічалися в Пекіні в травні, а також у липні в Казахстані.
Довідка: блок БРІКС був заснований у 2006 році Бразилією, Росією, Індією та Китаєм. У 2010 році до організації долучилася також Південна Африка. Крім того, нещодавно блок розширився і тепер включає також Іран, Єгипет, Ефіопію та Об'єднані Арабські Емірати.
Крім того, Саудівська Аравія раніше повідомила про намір вивчити можливість приєднання, тоді як Азербайджан і Малайзія вже офіційно подали свої заявки.
Також нещодавно стало відомо, що Туреччина офіційно висловила намір приєднатися до об'єднання країн БРІКС.
Варто підкреслити, що Китай висловлює свою нейтральність щодо конфлікту між Росією та Україною, стверджуючи свою підтримку суверенітету України, але в той же час Пекін активно розвиває економічні зв'язки з Москвою.
Хоча Китай офіційно не постачає зброю РФ, його компанії продають товари подвійного призначення, які можуть використовуватися у війні.
Раніше було зазначено, що держсекретар США Ентоні Блінкен закликав Китай зупинити постачання товарів подвійного призначення до Росії та натякнув на можливість введення нових санкцій.
Також варто зазначити, що нещодавно лідер Китаю Сі Цзіньпін висловив заклик щодо необхідності створення умов для політичного розв'язання "української кризи", як Пекін охарактеризовує масштабну війну Росії проти України.