Сім'я, що емігрувала за межі країни, була змушена через суд розрахуватися тисячами гривень за постачання газу: оголошено нові вимоги.
У грудні 2024 року Володимир-Волинський міський суд відхилив позов чоловіка, який вимагав від "Волиньгаз" скасування боргу за доставку газу у сумі 3874 грн. Українець, разом із родиною, виїхав до Італії ще в 2022 році та перестав використовувати газ, але, незважаючи на це, йому все ще необхідно сплачувати за доставку блакитного пального.
Про це згадується в документах справи, доступних OBOZ.UA. "Хоча показники лічильника свідчать про нульове споживання природного газу, відповідач все одно нараховує плату за доставку газу за уявні кубометри, які не відповідають реальним даним", - зазначено у матеріалах. Представник "Волиньгазу" пояснив, що тариф на доставку був розрахований у 2023 році, враховуючи обсяги споживання за газовий рік з жовтня 2021 року до вересня 2022 року. Протягом цього періоду, ще до переїзду в Італію, сім'я використала 1520 кубометрів газу. Таким чином, щомісяця їм потрібно було сплачувати за доставку 126,6 кубометрів.
Навіть якщо родина не використовувала газ взагалі, нарахування все одно проводилось на основі мінімальних граничних обсягів. "Суд зазначає, що аргументи відповідача стосовно того, що призупинення або обмеження постачання (використання) природного газу не звільняє споживача від обов'язку сплачувати за послуги відповідно до договору розподілу природного газу, є правомірними, за винятком випадків розірвання такого договору", - йдеться у рішенні суду.
Суд ухвалив рішення, що за постачання газу до квартири в Україні потрібно сплачувати, навіть якщо ви вже кілька років проживаєте в іншій країні, а в самій квартирі немає мешканців. Якщо ви бажаєте, щоб квартира залишалася незаселеною і не плануєте платити за газ, вам необхідно розірвати автоматично укладений контракт на постачання газу та відключити газопостачання.
Коли виникне потреба сплачувати додаткові витрати за доставку.
Є лише два випадки, коли ви можете переплатити за доставку газу (за винятком технічних збоїв з боку постачальника). Перший випадок — це ситуація, коли ви не споживаєте газ, живете в іншому місці, але не здійснили відключення. У такій ситуації вам доведеться платити лише за підключення до газової мережі. Щоб уникнути зайвих витрат, достатньо зв'язатися з вашим оператором ГРМ і подати заявку на відключення від газової системи.
Другий момент - якщо ви не надаєте показники газового лічильника. У такій ситуації може бути застосовано розрахунок вартості доставки на основі середніх обсягів споживання. І ці показники можуть виявитися значно вищими, ніж реальні обсяги використаного газу.
Як повідомляло OBOZ.UA, "Газмережі" почали розсилати українцям по всій території країни рахунки на оплату послуг з обслуговування газових систем, що знаходяться всередині будинків. З 2024 року ця послуга стала обов'язковою. В залежності від віку багатоквартирних будинків, обслуговування, під час якого переважно виявляють витоки газу, проводять раз на три-п'ять років.