Сирський в день пам'яті трагедії на Чорнобильській АЕС: У 1986 році військові захищали Європу від радіаційної небезпеки, а нині - від агресії Росії.


Військові добровольці рятували Європу у 1986 році від радіаційної загрози, а зараз продовжують рятувати Україну і спокій всієї Європи від російської агресії.

Як передає Укрінформ, про це головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський заявив у Фейсбуці в роковини Чорнобильської трагедії.

"Дорогі співгромадяни України,"

дорогі ліквідатори, військовослужбовці та ветерани! Сьогодні, 26 квітня, виповнюється 39 років з часу аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Це не просто найбільша в історії катастрофа в ядерній енергетиці, це символ ціни, яку Україна заплатила тоталітарному монстру", - зазначив Сирський.

Він акцентував увагу на тому, що економічні збитки перевищили 180 мільярдів доларів. Не менш ніж 2,2 мільйона українців зазнали шкоди, а також 255 тисяч осіб брали участь у ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції.

На його думку, "ця трагедія засвітила правду про масштабні обману системи. Адже 1 травня 1986 року в Києві, що розташований всього за 100 кілометрів від місця вибуху, влада не лише не скасувала святкові заходи, а й організувала демонстрацію, в яку залучили тисячі дорослих і дітей".

Сирський підкреслив, що "та сама брехня від російських окупантів звучить дотепер: знищення українських міст вони називають "визволенням", різанину і розстріли у Бучі - "постановкою", а ракетні удари по українських містах -- "миротворчістю".

За словами генерала, нині російські загарбники ще раз поставили світ на межу ядерної загрози, захопивши Запорізьку АЕС й обстрілюючи інші атомні електростанції. Вони знову здійснюють техногенні й економічні катастрофи, зокрема як під час підриву Каховської гідроелектростанції.

"Ті, хто прагне відновити "совєтську імперію", продовжують використовувати ті ж цинічні методи - повного обману і зневаги до людського життя", - зазначив Сирський.

Головнокомандувач підкреслив, що "врешті-решт, Чорнобиль став спусковим гачком для падіння цієї імперії. Боротьба за істину запустила як екологічні, так і національні рухи, які безпосередньо вплинули на Україну".

Як зазначив Сирський, одними з перших, хто прибув на Чорнобильську АЕС в ніч на 26 квітня 1986 року після вибуху, були військовослужбовці. Разом із пожежниками вони стали першими, хто почав ліквідовувати наслідки цієї катастрофи.

У 1986-1987 роках у ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції брали участь близько 240 тисяч осіб, серед яких більшість становили військові.

Головнокомандувач зазначив, що "у 1986 році військовослужбовці, керуючись почуттям обов'язку, вирушали виконувати надзвичайно небезпечні завдання. У перші дні після вибуху саме вони, ризикуючи своїм життям, очищали дах четвертого енергоблоку ЧАЕС від небезпечних радіоактивних залишків".

Сирський висловив вдячність ліквідаторам наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС, які у 2014 та 2022 роках знову приєдналися до Збройних сил України, щоб знову стати на захист свого народу.

"Як у 1986 році військові добровольці рятували Європу від радіаційної загрози, - так і зараз наші військові добровольці продовжують рятувати Україну і спокій всієї Європи від російської агресії", - зауважив Сирський.

"Ми віддаємо шану відвазі та самопожертві всіх, хто першим устояв перед ударом радіаційної катастрофи – рятувальникам, військовим, медикам, науковцям і волонтерам, які, не шкодуючи власного життя, зробили все можливе для того, щоб стримати наслідки трагедії. Чорнобиль - це не лише пам'ять і біль, це й важливий урок. Однак він також символізує незламний дух українського народу. Схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, і висловлюємо щиру повагу живим", - підкреслив Сирський.

Як було зазначено, 26 квітня 2025 року відзначається 39-та річниця однієї з найбільших техногенних катастроф в історії - вибуху на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції.

Related posts