Суперечливий закон щодо дров. Представники "Слуги народу" запевнили, що не планують проводити обшуки у приватних дворах для пошуку деревини.
Скандальний закон "про дрова" спрямований не проти населення, яке використовує деревину для обігріву будинків, а стосується "чорних лісорубів", незаконних пилорам, які наживаються на краденому лісі. Про це заявив народний депутат від Слуги народу, заступник голови комітету ВР з питань правоохоронної діяльності й один з авторів законопроєкту Максим Павлюк.
"В деяких засобах масової інформації були опубліковані заяви, що нібито нові норми ухваленого законопроєкту забороняють громадянам зберігати дрова для особистого використання без наявності документів, що це підтверджують. Однак такі заяви є абсолютно хибними і не лише спотворюють суть проголосованих норм, але й є відвертою дезінформацією", - зазначив депутат.
Він наголосив, що законопроєкт №9665 стосується "чорних лісорубів", незаконних пилорам, але аж ніяк не населення, яке обігрівається дровами. Закон покликаний зупинити незаконні вирубки й не стосується деревини побутового обсягу. А саме - 30 кубометрів сосни або 15 кубометрів дуба.
"Це обсяг, необхідний для домогосподарства протягом опалювального періоду, з невеликим запасом", - підкреслив Павлюк.
Для того щоб відбулася кримінальна відповідальність, потрібно, щоб вартість зберігання перевищувала 30 000 грн. Згідно з інформацією від ДроваЄ, це еквівалентно 30 кубометрам сосни або 15 кубометрам дуба.
Павлюк додав, що навіть якщо хтось заготував на цю зиму більше зазначеного ліміту, - немає причин перейматися.
"Закон не має зворотної сили, тому державні органи, у тому числі поліція, не можуть вимагати документи на деревину, яка була придбана до моменту, коли закон набрав чинності", - підкреслив народний депутат.
Він підкреслив, що дані положення закону набудуть чинності не раніше, ніж розпочнеться підготовка до наступного опалювального сезону.
"Цей законопроєкт має на меті не досліджувати території громадян у пошуках дров, а запобігти незаконному обігу деревини та зберегти природні ресурси, а також узгодити українське законодавство з європейськими стандартами", - підкреслив Павлюк.